Aşk acısını unutmak


Android cihazlar için tasarladığımız zeka oyunu Sokoban Piliç'i Google Play'den yüklemek için aşağıdaki resme tıklayın.

Google Play sayfasına gitmek için tıklayın!

Aşk acısı çekiyorsanız yada karşılıksız bir sevdaya düşmüş iseniz kurtulmanız imkansız değildir. Sadece biraz çaba sarfetmeniz gerekir. Yapmanız gerekenlerden bazılarını aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

 1. Kesinlikle içinizde geri dönermi dönmezmi şeklinde bir umut bırakmamanız, kararlarınızı ona bırakmamanız ve onun düşüncesi ne olursa olsun kendi kararınızı uygulamanız gerekir.
 2. Artık ondan vazgeçtikten sonra ona karşı hayranlık yada nefret duyguları beslememeniz gerekir. Özellikle de bir sebepten ayrıldığınız yada sizi reddeden birine karşı nefret besleyebilirsiniz; fakat nefretiniz onu unutmanızı zorlaştıracaktır.
 3. Size onu hatırlatacak duygu yüklü şarkılardan kaçınmalısınız. Bu çok önemlidir. Bu şarkıları dinlemeye devam ederseniz bu yazıyı hiç okumayın daha iyi.
 4. “Çoktan unuturdum seni çoktan
  Ah bu şarkıların gözü kör olsun”

 5. Eğer mümkünse ondan ve çevresinden uzaklaşmanız yararınıza olacaktır.
 6. Eğer uzaklaşmak mümkün değilse, onunla konuşmayacağım veya görmemezlikten geleceğim diye kendinizi kasmanız bir işe yaramayacağı gibi, tam ters sonuçlar da alabilirsiniz. Onu görmekten ve onunla konuşmaktan kaçınmak yerine ona herhangi biriymiş gibi davranmak en mantıklı davranış olacaktır.
 7. Mümkünse ona olan sevginizi hiç dile getirmemeniz, özellikle üçüncü şahıslardan ve hatta kendinizden bile saklamanız yararınıza olur.
 8. Kendinizi yeniden aşık olmak için zorlamayın. Bana göre en çok yapılan hata budur. Birini unutmak adına kendinize yapay bir aşk elde edebilirsiniz ve durumunuzun daha da karmaşıklaşmasına neden olabilir.
 9. Son olarak “ben hiç bir zaman onu unutamayacağım” şeklinde sıradan insan düşüncesine kendinizi kaptırmayın. Mutlaka unutacaksınızdır. Bir çok kişi unutamam sanmış ama unutmuştur.
 10. “bir rüyadır gelir geçer
  her aşk bir gün hayal olur
  unutulmaz denen günler
  unutulur unutulur..”

5.557 Comments

 1. zeynep

  bayram geldi bitiyor ama hiç birşey anlamıyorum

 2. ZEYNEP

  ne yaptım hangi büyük sözü konuştum bilmiyorum , sanki bir ah sanki bir bedel ödüyorum bitmiyor imtihanım bitmiyor , unutmak yeni bir başlangıç yapmak neden zor

 3. esraa

  Çırpındıkça daha da çok batıyorum

 4. zeynep

  üzülüyorum çünkü salak yerine koyuldum üzürlüyorum duygularımla oynadı ve bu kadar seye ragmen eksilmiyor sevgim işte bu kahrediyor insanı meslekten tutun birçok şeye kadar yalanı var zaten benden kaçması da yalanlarından kaynaklanıyor buluşmadan kaçması vs.. demekki bir insan sürekli bahane arıyorsa bilmeliyizki kaçıyor hemde kandırarak kaçıyor o bunu yaptı üzülüyorum mutsuzum içim ve canım acıyor gurusuz ve basit görünüyorum artık ne yapsam bişr daha kimseye güvenemem kimseyi sevemem niliyorum besefer cok fena vurdu bu duygular benim okuluma bile engel oldular çok yanıldım hemde çok allah herkesin karşına doğru insan çıkarsın ben kimseyi sevmiyecegim içimden gelmiyor artık istemiyorum da zaten yeniden sevmek bana göre değil o insanıda allah ıslah etsin kahar adıyla allaha havale ediyorum bir alla anlar beni nasıl üzdüğünü .

 5. Yalnız efe

  Sevdim cokkk sevdim de iki gun sonra düğünü var kaybettiğimin kanıtı ! Gidip bassam düğünü sıksam kafalarına degmez diyor arkadaslar bilmiyorum ama sevdim be adam gibi sevdim be !

 6. esraa

  Bu bnm kaderim ne yapsam mutlu olamiyorum sanki lanetlenmiş gibi buğulu yorum bütün yollar kapandı artik tek istediğim biraz huzur herşeyden Vazgeçtim artik su hayatta tek bi hata yaptım hayatım karardı bitirdi beni en büyük hatam sevmek artık sevmekten de Vazgeçtim tek istediğim azcik huzur

 7. son gördüğüm gündü

  tek istediğim şey ölmek uyuyup bidaha uyanmamak istiyorum onu çok özlüycem bidaha ne zaman göreceğim belli değil şimdi o çok uzaklara gidiyo tek yaptığım hüzünlü şarkılar dinlemek bir an önce ölmek istiyorum ölümü bekliyorum

Bir Cevap Yazın