Koç ve balık uyumu

Hayalci yapısı ile genel olarak kadınlara romantik bir tutumla yaklaşabildiği için birçok burçla iyi anlaşabilen balık burcu erkekleri, koç burcu kadınlarının beğenilme, kendini önemli hissetme ve toplumda saygı görme gibi önem verdiği duyguları yaşatabilir. Benzer şekilde balık burcu kadınları da birlikte oldukları koç erkeğinin duygusal zekasını hızlı bir biçimde çözerek, ilgi görmekten ve dikkat çekmekten hoşlanan koç erkeklerine ideal eş olabilir. Duygusal yapısı ile koç burcu için ideal seçim gibi görünen balık burcu aslında uzun süreli ve mutlu ilişkilerin kaderini belirleyen taraftır. Anlayışlı olma konusunda birçok burcun eline su dökemeyeceği balık burcu, koç burcunun ani kararlarına ve heyecan peşinde koşan haline uyum sağlayabilir. Ancak balık burçlarının da bir insan olduğu ve belirli bir tahammül sınırı olduğu unutulmamalı ve koç burçları şansını fazla zorlamamalıdır.

İdealist bir dünya görüşüne sahip olan koç burçlarının diğer insanlara göstermek istemediği duygusal bir yönü bulunur. Sosyal hayatında duygusal yönünü saklayan koç burçlarının en derin hislerini dahi anlayabilen balık burçları ilişkinin mutlu bir şekilde devam etmesini sağlayabilir. Yine de balık burçlarının hayata dair kararsız tavrı ve fırsatların peşinde koşmak için pek fazla aceleci davranmaması, idealist koç burçlarının beklentilerinin karşılanamamasına neden olabilmektedir. İş hayatında ve sosyal toplumda başarılı bir bireyle birlikte olmak isteyen koç burçları için balık burcunun bu rahat hayat görüşü can sıkıcı olabilir ve ilişkinin erken devrede bitmesini sağlayabilir. Özellikle balık burcu erkeklerinin hayata ve insanlara daha duygusal yaklaşması koç burcu kadınlarının hayalindeki güçlü erkek imajı ile uyuşmayabilir. Ancak balık burcu erkeklerinin de kadınlarının da hayatta maddi kazançtan önce duygusal huzuru ve mutluluğu aradığı unutulmamalıdır.

Balık burcu ile koç burcu uyumundan söz ederken her iki tarafın da birbirini dengeleyen unsurlar olduğu anlaşılır. Birlikte oldukları balık burcunun bazı zamanlar motivasyona ve belki de biraz cesaretlendirilmeye ihtiyacı olduğundan, idealist ve kendine güvenen bir yapıya sahip olan koç burçları birlikte oldukları kişiye her zaman destek vermelidir. Neredeyse dilediği her şeyi yapabilme potansiyeline sahip olan ancak içinde yaşadığı duygusal karmaşalar sebebiyle bir türlü başlangıç enerjisini kendinde bulamayan balık burçlarının itici gücü koçlar olabilir. Aynı şekilde sosyal hayatında her zaman heyecan arayan ve fantezi dünyası geniş olan koç burcu için kendisini balık burcundan daha iyi anlayacak eş bulunmamaktadır. Hayallerin burcu olan balıklar birlikte oldukları koç burcunun ihtiyaç duyduğu duygusal ilgiyi, şefkati, anlayışı fazlasıyla göstererek, koçların kendini özel hissetmesini ve böylece daha mutlu olmasını sağlayacaktır.

Rahnansaika