Zayıflama çayı

Doğal yöntemler ile zayıflamak isteyen aşırı kilolu insanlar için zayıflama çayı uzmanlar tarafından öneriliyor. Her gün içeceğiniz zayıflama çayı sayesinde siz de harika bir vücuda sahip olabilirsiniz. Özellikle zayıflama çaylarının doğal olması nedeniyle bir çok sayı da obez hasta tarafından da tüketiliyor. Öncelikle sizlere zayıflama çayının hazırlanması ve kullanımı hakkında bilgiler verelim. Tüm bitkisel çayların doğru bir şekil de demlenmesi gerekiyor. Çay, aşırı kaynaması sonucu tüm özelliğini kaybedebilir. Aynı zaman da bitkisel zayıflama çayının kısık bir ateş ile demlenmesi size hiç bir pozitif etki vermeyebilir. Bu sebepten dolayı kesinlikle zayıflama çayının hazırlanışını basite almamanızı tavsiye ediyoruz.

Bitkisel zayıflama çayının malzemeleri 30 gr arpa, 30 gr mısır püskülü ve 30 gr ayrık köküdür. Bu malzemelerin hepsinin 30 grama eşit olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Tüm malzemeleri bir litre su içerisine boşaltın. On dakika boyunca bu karışımı kaynatın. Zayıflama çayı kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıp soğumasını bekleyin. Bir litre su içerisindeki malzemeyi süzün. Bir gün içerisinde bu zayıflama çayını tüketebilirsiniz. Eğer zayıflama çayını daha çok tatlandırmak veya renklendirmek isterseniz bal katabilirsiniz. Balın alternatifi olarak uzmanlar 20 gr kiraz sapı ve limon suyu öneriyor. Bu zayıflama çayını her gün içmeniz halinde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Aynı zaman da geçmişteki sağlıksız günlerinizi geride bırakmış ve sağlıklı günlere merhaba demiş olacaksınız.

Her zayıflamak isteyen insanın günlük minimum 2 lt su tüketmesi gerekir. Her yemekten sonra iki bardak bu çaydan içebilirsiniz. Eğer bir anda bir litre zayıflama çayını içerseniz mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle çayınızı sabah saatlerinde yapıp tüm güne yayabilirsiniz.