Ev dekorasyonu

Boşuna dememişler insanın evi gibisi yok diye.. İşten veya eğlenceden akşam yorgun bir halde eve geldiğinizde günün tüm yorgunluğunu üzerinizden atmak için yada bütün günü evinizde geçirdiğinizde kendinizi daha iyi hissetmeniz için evinizde bir takım estetik düzenlemeler yapmanız faydalı olacaktır.

Nasıl bir evde oturuyor olursanız olun mutlaka ev dekorasyonunu kendinizi yansıtacak şekilde yapın. Zaten eviniz sizin bir yansımanızdır. Evinizi dekore etmek demek odalarınızı pahalı mobilyalarla doldurmanız anlamına gelmez.

Önemli olan evinizdeki gereç ve mobilyaların birbiri ile uyumlu şekilde yerleştirilmiş olmasıdır. Doğadan uzaklaştığımız bu günlerde ev dekorasyonunda çiçekleri kullanmak evinize ayrı bir hava katacaktır.

Başka bir önemli nokta ise aydınlatmadır. Evinizde mümkün olduğunca gün ışığından faydalanın. Aydınlatmanız gereken noktalarda ise sarı veya beyaz ışık yerine gün ışığı ampul tercih edin. Unutmayın aydınlatmanın iyi ayarlanması evinizde rahat etmenizde yardımcı olur. Mobilya ve perdelerinizin renk seçimini yaparken de odanızın aydınlatmasını göz önünde bulundurmalısınız. Odanız az ışık alıyorsa açık renk mobilyalar tercih etmelisiniz.

Mobilya seçiminizde odalarınızın büyüklüğü önemli rol oynar. Eğer odanız küçük ise büyük mobilyalarla odayı doldurmayın ve orta sehpa kullanarak alanı daha da daraltmayın.