Yeteneğinizi paraya dönüştürün

Para kazanmak istiyorsanız, bu işi de internet üzerinden yaparak, part-time veya full time çalışmanın baskıcı yapısından kurtulmayı diliyorsanız, bunun yollarını keşif etmek için bu yazıyı tamamlayın. İnsanın sahip olduğu en değerli varlığı hürriyeti. Ama para kazanmak ve aç kalmamak uğruna bu hürriyeti bazen orada burada geçimsiz patronların görevlisi olarak askıya alabiliyorlar. Herkes rahat bir şekilde çalışmak ve para kazanmak ister. new-skillsAncak pek az kimse bunun imkanlı olabileceğine inandığından yollarını arar ve başarılı olur.

Size ilk olarak yeteneklerinizin fakında olmanızı ve bunları paraya nasıl dönüştürmeniz gerektiği hususunda araştırma yapmanızı öneriyorum. Öncelikle, iyi bir makale yazarıysanız, kitap yazarak para kazanabilirsiniz. Hem de e-kitap şeklinde yazacağınız bu kitabı, maliyetsiz bir şekilde satışa sunarak. Eğer, herhangi bir yazılım dili biliyorsanız, tasarım yaparak para kazanabilirsiniz. Bunları da geçelim. İnsanların ihtiyacı olan farklılıkları keşif ederek bunları paraya dönüştürebilirsiniz. Mesela eğlenmek isteyen insanların kendi fotoğraflarını başkasına taşıtarak İstanbul sokaklarında gezdirmesi gibi. İlginç ama bu şekilde bir eğlencenin bir platformda çekici bir şekilde para yaptığını gördüm. Sizde hayalinizi kullanarak, insanları eğlendirecek fikirler üretin ve kazanın.

İyi bir resim çiziyorsanız, kişilerin resmini çizin. Fıkra yazın. Logo tasarlayın. Seslendirme yapın. Ders verin. Aklınıza ne geliyorsa, interneti kullanmak suretiyle bunları paraya dönüştürmeniz mümkün. Peki söz konusu yeteneklerinizi nerede pazarlayacaksınız. Bunun için yeni bir yatırım olarak karşımıza çıkan sadeceon.com sitesine ücretsiz üye olabilirsiniz. Buradaki projelere bakarak da, farklı fikirler üretmek için bir çalışma yapabilirsiniz. Sakına aklınıza gelen bir fikirin tutmayacağını düşünmeyin. Fikrin ilan olarak verin. Ücretsiz nasıl olsa. Hem tutup tutmadığını test etmiş olursunuz. Ama asla kendiniz bir projenizi yayına koymadan, bu tutmaz deyip de, hataya düşmeyin. Şimdiden bol kazançlar dilerim.