Yengeç ve terazi uyumu

İnsan ilişkilerinden iyi anlayan bir burç olan terazinin karşı cinsle arasının iyi olması, yengeç ve terazilerin deyim yerindeyse ilişkiye “1-0” önde başlamasını sağlar. Sosyal hayatta nasıl davranmasını gerektiğini iyi bilen terazilerin bu kendinden emin hali yengeç burçlarının ilgisini çekebilir. Yengeç burcu korumacı bir yapıya sahip olduğundan terazilerin bu aktifliği karşısında otorite kurmakta zorlanabilir. Yengeç burcunun anaç tavrı ilk bakışta teraziler üzerinde etkisizmiş gibi görünse de, aslında bu tavır terazilerin kendini güvende hissetmesine neden olur. Sosyal hayatında bocalasa dahi bunu dışarı belli etmeme konusunda da çok başarılı olan teraziler, bu gizlemek için tüm duygularını içine atar. Sorunlarını kendi içinde yaşaması terazinin kısa süre içinde dengesiz bir hale gelmesine neden olacağından, birlikte olduğu yengecin korumacı ve anlayışlı tarafı yengeçlere güven verir.

Yengeç ve terazi burcunun uyumlu bir birlikteliğe yelken açması için terazi burçlarının içine attığı tüm duyguları birlikte olduğu insanla paylaşması gerekir. Bu konuda çok anlayışlı ve iyi bir dinleyici olan yengeçler, terazileri motive ederek rahatlamalarını sağlayacak güce sahiptir. Terazi erkeklerinin insan ilişkilerinde olduğu kadar kadın dilinden de anlaması yengeç kadınları açısından son derece büyük bir avantajdır. Yerine göre romantik olmayı da çok iyi beceren terazi erkekleri, yengeç kadının kalbini oldukça kısa süre içinde kazanabilir. İlişkinin devam etmesi için özveride bulunmaktan kaçınmayan yengeç burçlarının bu halini çok iyi anlayan teraziler, diğer birçok burcun aksine bu durumu kötüye kullanmayı düşünmez. Tam aksine ilişkiye kendisinden de bir şeyler katmak isteyen teraziler, yengeç burcunun pozitif enerjisinden etkilenerek ilişki için çaba gösterebilir.

Yengeç burçlarının terazilerin ilgisi çekmek için büyük bir çaba sarf etmesine gerek yoktur. Çoğu zaman fark edilmediğini ya da artık eskisi kadar önemsenmediği düşünen yengeçler ilgi çekmek için çabalasa da, aslında terazi burçları tüm bu ilgi görme çabasının farkındadır. Terazi burçları özel hayatında birlikte olduğu yengece çok samimi davranırken sosyal hayatta partnerine daha mesafeli yaklaşabilir. Yengeç bu durumu olumsuz yönde algılayarak birlikte olduğu insanın kendisine değer vermediğini düşünse de, aslında bu durum terazinin yaradılışından gelen ve özel hayatını çevresiyle paylaşmaktan kaçınan yapısıyla ilgili bir durumdur. Bazı teraziler yakın çevresiyle birlikteyken dahi birlikte olduğu yengeçle fazla samimi olmaktan kaçınabilir. Uzun süreli beraberlik için anlayışın büyük önem taşıdığı yengeç ve terazi ilişkilerinde ayrıca iş biraz da şansa kalmaktadır.

Rahnansaika