Yengeç ve oğlak uyumu

Hayattaki amaçlarına ulaşma konusunda istikrarlı bir şekilde çalışabilen oğlaklar ile çalışma hayatında disiplini seven yengeçler arasında rasyonel bir ilişki kurulabilir. Çoğu zaman yengeç ve oğlak arasındaki evlilikler “mantık evliliği” olarak adlandırılsa da aslında çiftler arasında mantık açısından büyük uyum olduğundan, bu uyum ilişkinin duygusal kısmına da etki eder. Oğlak burcunun sahiplenici bir yapıya sahip olması ilişkideki mantık uyumunun dengesini bozabilecek duygusal değişimlerin yaşanmasına sebep olabilir. Zira yengeç burçları zeki ve rasyonel düşünen insanlardan hoşlansa da, asla çok fazla kontrol altına alınmak istemez. Oğlakların sahiplenici tavrı eğer bir kontrol etme girişimine dönüşürse yengeçler bu durumu hemen fark eder ve radikal bir karar vererek ilişkiyi sonlandırabilir.

Özgürlüklerine bir hayli düşkün olan yengeçlere yeterli yaşam alanı bırakan oğlaklar ilişkinin çok daha olumlu bir şekilde devam etmesini sağlayacaktır. Oğlak burcunun başarı elde etmek için disiplinli bir şekilde çalışması ve hedefe varan yolda kararlı adımlarla yürümesi yengeç burcunun saygısını kazanmasına neden olacaktır. Yengeçlerin karşı taraftan aradığı ilgi, korumacı bir yapıya sahip olan oğlaklar tarafından fazlasıyla verilebilir. İlgi odağına yerleşmeyi ve sürekli kendisiyle ilgilenilmesini seven yengeçlerin kendini kollayan ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan oğlak burçlara olan güveni de artar. İlişkide dahi olsa kolay kolay karşı tarafa güvenmeyen yengeçler için bu tutum oldukça önemlidir ve yengeçlerin beraber olduğu insana güvenmesi demek mutlu oldukları anlamına gelmektedir.

İlk günlerde yoğun bir çekim kuvvetinin yaşanmadığı yengeç ve oğlak ilişkileri ilerleyen günlerde duyguların yoğunlaştığı beraberlik türlerindendir. Yengeç burçları hoşlandığı bir oğlak ile tanışsa dahi ilişkinin ilk günlerinde karşı tarafa güvenemez ve bu nedenle de kalbini açmak için biraz zaman geçmesini bekler. Oğlakların bu süreç içerisinde karşı tarafa zaman tanıması ve yengeç burcunun yaradılışından gelen bu özelliğe saygı duyması gerekir. Ancak bazı oğlaklar yengecin bu tavrını soğukluk olarak algılar ve ilişkinin ilerlemesini beklemenin zaman kaybı olduğunu düşünebilir. Bu nedenle yengeçlerin de karşı tarafı tanıma evresini çok fazla uzatmamaya özen göstermesi ve bazen de “kalbinin sesini” dinlemesi gerekir.

Planlı ve programlı bir şekilde yaşamaya alışkın olan oğlaklar ilişkilerde de ilk günden itibaren baskın karakter olmak ve ipleri eline almak ister. Bu tür bir tutum içinde olan oğlakların baskın karakter olmaya çalışırken yengeçlerin her hareketini kontrol altına almaya çalışmaması, yengecin de tutumunu doğrudan etkileyecek ve ilişkinin de kaderini belirleyecektir.