Yengeç ve başak burcunun uyumu

Başak burcunun ilişkiden tüm beklentilerini karşılayabilecek özelliğe sahip olan yengeçler, ilk günden itibaren başak burcunun ayaklarını yerden kesebilir. Yengeç burcunun yaradılıştan gelen sakinliği, başak burcunun birliktelikte büyük önem verdiği ve çoğu ilişkide özlemle aradığı huzuru bulmasını sağlayabilir. Hassas bir yapıya sahip olan yengeçler birlikte olduğu başak burcunun isteklerini anlayarak bu doğrultuda davranabilir ki, bu da başakların kabine giden yolda koşar adımlarla yürümek demektir. Başak burcunun en belirgin özelliklerinden biri olan ağırbaşlılık, başakların gürültücü ve eğlence düşkünü insanlarla pekiyi anlaşamamasına neden olur. Eğlence ve keyif peşinde olan ve eğlenceyi de her zaman doludizgin yaşayan insanlarla fazla samimiyet kuramayan başaklar için yengeç burçları adeta bulunmaz Hint kumaşıdır.

Yengeç ile başak burcunun eğlence anlayışının birbirine uyması, yengeç ve başak beraberliklerinde çiftlerin birlikte yaptıkları sosyal aktivitelerden büyük keyif almasını sağlar. Sosyal hayatta uyumlu bir çift olan yengeç ve başak burçlarının bu uyumu özel hayatlarına da yansıyarak, ilişkinin çok daha dengeli bir hal almasını sağlayacaktır. Yengeç burçlarının karakteristik özellikleri arasında kontrol etmekten hoşlanan kişilerle birlikte olmaya bir eğilim olsa da, bu özellik başak burçlarında çok daha fazladır ve bu nedenle de ilişkide aktif taraf büyük çoğunlukla yengeç burçları olur. Yengeç burçlarının kontrol etmekten anladığı şey diğer pek çok burcun anlayışına göre çok farklı olduğundan, bu durum başak burçlarının sıkılmasına ve kendini kısıtlanmış hissetmesine neden olmaz. Zira yengeç burcu ilişkide baskın taraf olsa dahi başak burçları “büyük önem verdiği özgürlüklerini” sonuna kadar yaşayabilir.

Birlikte geçirdikleri zamanı ne yaparak değerlendirmeleri gerektiği üzerine uzun konuşmalar içine giren çiftlerden olmayan yengeç ve başaklar, saniyeler içinde her iki tarafın da büyük keyif alacağı organizasyon planları yapabilir. Uzun süreli yengeç ve başak birlikteliklerinde yengeçler karşı tarafa sormadan plan yapsa dahi, başak burcunun eğlenebileceği ve keyifli zaman geçirebileceği bir program yapabilir. Duygusallığa önem veren bir burç olan başakların bazen içine düştüğü melankolik halden anlaması gereken yengeçler, bu tür durumlarda kesinlikle başak burcunun üstüne gitmemeli ve anlayışlı olarak karşı tarafa zaman vermelidir. Zira başak burçlarının yaşadığı bu tür melankolik haller çoğunlukla karşı taraftan değil, kendi içlerinde yaşadıkları çekişmelerden kaynaklanmaktadır.

Analitik zekası çok yüksek olsa da bunu çevresindekilere gösterme heveslisi olmayan başak burçlarını daha yakından tanıyan yengeçler, karşı tarafın zekasının boyutlarını anladıkça başak burcuna daha da büyük bir hayranlık duyar. Sevildiğini anladığı anda kalbinin kapılarını sonuna kadar açacak olan başak burçları ise, yengeçlerin korumacı ve düşünceli tavrına adeta bayılır ve bu durum uzun süreli bir beraberliğin ilk adımlarının atılmasını sağlar.

Rahnansaika