Yazar olmak çok mu zor?

Gelişen internet sayesinde, hiçbir şey eskisi gibi zor değil artık. Sadece internetin neyi getirdiğini ve kolaylıkları nasıl sunduğunu araştırmak ve takip etmek zor. Binlerce kişi çalıştığı işinden ya memnun değil, ya da kazandığının yetmediğinden yakınır. Aslında kanaatkar bir yaşam sorunları ortadan kaldırır ancak, tüketim çılgınlığı içerisinde bir işçinin cebinde iPhone model akıllı telefonun olmaması kişide bir sendrom yaratıyor. Bu sendrom insana bir maaşını akıllı telefonu yatırta biliyor. Sonuç ise, maaşım yetersiz. Neyse, bu tüketim çılgınlığı kültürüne dair sonra bir eleştiri yazarız. Şimdi çözüm üretelim…yazar-olmak-icin-ne-yapmali

Ek gelir mi arıyorsun? Yoksa yeni bir iş mi?

O zaman sana bir model sunayım. Yeteneğin varsa, ortaya çıkar ve para kazan. Evet, yazar olmak şimdi çok daha kolay. Sadece bir bilgisayarın varsa, biraz da araştırma kültürün, bir kitap yazarak para kazanabilirsin. Dünyada hayli yaygın olan e-kitap modeli para kazanma işi, yeni yeni Türkiye üzerinde de dalgalanmakta.

Yapmanız gereken bir hikaye veya aşk acısı çekenleri kurtaracak bir reçete, kilolu olanlara yarayacak bir bilgi, zengin olmayı sağlayacak öneriler veya alanınız ve ilginiz ne yöneyse onla alakalı bir e-kitap. Bunu pdf formatına çevirerek satmanın yolu, ya bloklardır ya da yazdığınızla alakalı kuracağınız güzel bir tanıtım sitesiyle, başvuracağınız aracı kurumlar üzerinden satışını sağlamaktır. Hangisi kolayınıza geliyorsa yapabilir, email pazarlama sistemiyle de bu işi becerebilirsiniz.

Yazdığınız kitabın konusunun ne olacağını düşünüyorsanız, Google trendlerinden yapılan aramalara bakarak, internet kullanıcılarının neler, merak ettiğini inceleyebilir, buralardan değişik konular bulup, kitap yazabilirsiniz. Şimdi yazar olup, kitap yazmak ve kazanmak bu kadar kolay. Başarılı olmanız, çalışmanızın kalitesiyle eşdeğer olacak tabi. Şimdi başlarsanız, bu işte başarılı olan kişiler gibi sizlerde başarı sağlayabilirsiniz.