Web kanalını açarak para kazanabilir misin?

İnternetin sunduğu imkanlar o kadar geniş ki, insan sadece bunlara odaklanarak iyi bir para kazanabilir. Ancak bu internetten kazanma hususunda ki yöntemler, öyle çok kolay bir şekilde uygulanarak para kazandırmıyor. Yani bazıları uzmanlık derecesinde bilgi gerektiriyor.int-ip-web-tv-vin-032_53_5683568

İnternet üzerinden para kazanmak isteyenleri kanal sahibi olarak bunu yapabilecekleri bir platform, yeni yeni doğmaya başladı. Web.tv girişimi, herkese tv kanalı sahibi olma imkanı sunuyor. Ürettiğiniz içeriklerle alakalı yayınlar yaparak, reklam gelirlerinden para elde etmenizi sağlıyor. Hem de reklam alma işlemleriyle sizin uğraşmanıza gerek bırakmadan. Sadece yapmanız gereken web.tv’de bir kanal sahibi olmak için başvuru yapmak. Ücretsiz başvuru yapılıyor. Zaten girişimin ücretli bir uygulaması söz konusu değil.

Neler sağlıyor?

Canlı yayın imkanı bile sağlıyor bu sistem. Evet, eğer uzman olduğunuz bir alan varsa, yapmanız gereken canlı çekimlerle ders vermek ve belli bir kitle oluşturarak, reklam gelirlerinizi arttırmak olabilir. Söz konusu girişimin Bursa ve İstanbul’da ofisleri bile var. Buralarda daha profesyonel .ekim yerleri ve montajlama stüdyolarından kanal sahipleri yararlanabiliyor. Düşünüldüğü zaman herkesi kanal sahibi yapmaya çalışan girişim, ayrıca meslek sahibi de yapacak gibi.

Kanalınızı takip eden kişi sayısı arttıkça aynı zamanda popülerliğiniz de artacak. Buda sizin videolarınızın Milliyet.tv gibi güzel bir basın organında gösterilmesini sağlayacak. Girişimin daha birçok sağladığı imkanlar var. mesela reklam, yani kanalınızın tanıtım çalışmalarına yardım ediyor. Videolarınızı kendi ana sayfasında ara ara yayınlamak suretiyle, bilinirliliğinizi arttırıyor. Henüz işin başında “beta” olan yayınlarla işe devam etse de, kendini geliştirmek için girişim çalışmalarına devam ediyor.

Şimdiden kanalınızı alın ve yeteneklerinizle alakalı videolar çekip, milleti bilgilendirici videolar çekip, reklam almaya, takipçi kazanmaya başlayın. Bu sayede reklamlardan para kazanmaya dair ilk adımı atmış olursunuz.