Zihinsel şifa kitabı neden okunmalı?

Muhammed Bozdağ’ın en son çıkardığı kitap olan Zihinsel Şifa, yazarın diğer eserleri gibi, oldukça tuttu. Henüz yeni çıkmasına rağmen yaklaşık olarak 10. baskısını gördü. Yazarın diğer kitaplarının baskı sayıları ise, 100 geçmiştir. Bu derece baskıların olmasının sebebi, okuyan kişilerin kitabı beğenip, sevdiklerine de okumaları için tavsiye etmeleri. Bende buradan ulaşabileceğim kişilere, bu kitabı okumalarını öneriyorum.zihinsel_sifa_muhammed_bozdag26ed7f51

Neden?

Akıl nimetinin ne demek olduğunu anlamak için hayatınız da hiçbir aktivite yaptınız mı? ne yapmalıydım ki diye aklınıza bir soru takıldıysa, bir sinir ve akıl hastalıkları hastanesini ziyaret edin ve akıl nimetinin ne derece önemli olduğu hususunda biraz tefekkür edin. Yapacağınız bu amelden sonra Allah’n vermiş olduğu bu nimete olan sevdanız ve farkındalığınız artacak. Kimi insanlar bu nimetin farkında olamadıklarından dolayı, hayatlarını en ufak problemlerde zir-ü zeber ediyorlar. Yani dert, gam, tasa, keder, kaygılar, olumsuzluklar, başarısızlıklar, akıl nimetinin farkında olmayan kişilerce dünyanın sonu olarak nitelendiriliyor. Bu da en büyük nimetin çalışamaz, sorunlu, rahatsızlanmasına sebep oluyor.

Beynin ve aklın sıhhatli bir şekilde işlemesi, onun ne anlama geldiğini ve nasıl çalıştığını anlamakla sağlanır. Bu hayatın içinde yaşanılan olaylardan, yediklerimize kadar dikkat etmemiz gereken bir husus kapsıyor. İşte kitap bu anlamda, akıl nimetinin hususiyetini anlamak isteyenlere yol gösterdiği gibi, onun nasıl sağlıklı işleyeceği ve hayatımıza doğru bir yön vereceğini yazıyor. Hayatta karşılaşılan olumsuz düşüne ve badirelerin, akıl nimetini nasıl akamete uğrattığını dikkat çekerken, bu durumların aklı akamete uğratan bir neden olmaktan asıl çıkarılacağını anlatarak, aklı çalıştırmakta destekçi bir nimet olmalarını sağlıyor.

Kitap, dünya hayatının kazanılmasında aklın sağlıklı bir araç olduğunu anlatırken, onun hudutlu sınırlarını, eksik yanlarını, eksiksiz bir rabbin gücüne isnat ettirilerek nasıl güçlendirilebileceği anlatılıyor. Hayatına ışık tutmak isteyenler için hemen temin edilip, özenle okunması gerken Muhammed Bozdağ hocamın bu kitabıyla beraber, aşağıdaki diğer değerli eserleri de okunmalı.

  1. Düşün ve Başar
  2. Ruhsal Zeka
  3. Sevgi Zekası
  4. İstemenin Esrarı
  5. Sonsuzluk Yolculuğu