Terazi ile terazinin uyumu

Yükselenler hesaba katılmadığında terazilerin birbiriyle oldukça uyumlu olduğu ve bu nedenle de beraberliklerinin uzun süreli bir mutluluğa dönüşebileceği söylenebilir. Çoğu burç söz konusu ilişki olduğunda zannedilenin aksine birbiriyle pek de iyi anlaşamazken, teraziler için tencere kapak durumundan söz etmek mümkündür. Hayatı algılayış biçimleri ve olaylara yaklaşımları açısından büyük benzerlik gösteren teraziler, beraberliklerinde de ortak çıkarları doğrultusunda bir plan geliştirebilir ve uzun süre bu plana sağdık kalarak arzu ettikleri gayeye ulaşabilir. Birbirlerine karşı anlayışlı ve daha da önemlisi sabırlı olabildikleri için ilişki eskidikçe karşılıklı güven de artarak daha güçlü bir bağ oluşmasını sağlayacaktır.

Terazi burçları kendisine ilgi gösterilmesinden en çok hoşlanan burçların başında yer almaktadır. Çiftler dışarıdan gelen bakışlardan hoşnut olacağından kıskançlık krizlerinin yaşanması da söz konusu olabilir. Zira ilişkinin her iki tarafı da beğenilmekten ve çekici bulunduğunu duymaktan hoşlandığından, bu durum beraberlik süresince de devam ederek bazı sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Her iki burcun da geleceğe dair plan yapma konusunda oldukça titiz olması, terazi birlikteliklerinin mantık evliliklerine dönüşmesine de neden olabilir. Geleceğe dair ortak hayallerin paylaşılması için yapılan terazi evliliklerinde mantığın gereğinden fazla önem kazanmamasına da dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda ilişki tamamen mantık üzerine kurulmuş bir hale gelerek, terazilerin birbirlerine karşı olan duygusal yakınlığını kaybetmelerine neden olabilir.

Nazik davranışlardan hoşlanan teraziler uzun süre boyunca sakin kalabilseler de, şalterleri attığı zaman kendilerinin dahi hoşlanmayacağı ve pek de “kibar olmayan” davranışlar sergileyebilir. Terazi çiftleri arasındaki iletişimin eksik olması halinde yaşanan bu durum, bir tarafın uzun süre boyunca sabır ederek sorunlarını içine atmasından ve en sonunda da biriken duyguların “gerçek anlamda şiddetli bir biçimde” patlamasından kaynaklanır. Kaba davranışlara tahammülü olmayan terazilerin doğrudan şahsına söylenen sözleri kısa süre içinde unutması pek de mümkün değildir. Bu nedenle ani bir öfkeyle söylenen sözler, ilişkiye telafisi mümkün olmayan hasarlar verebilir.

Anlayışın kilit nokta olduğu terazi ilişkilerinde, çiftlerin her konuda birbirleriyle konuşmaktan çekinmemesi gerekir. İyi bir diyalog kurmayı başaran terazi çiftlerinin önünde mutlu ve uzun ömürlü bir evliliğe engel olacak bir sorun olmayacağı söylenebilir. Yaradılış itibarıyla ortak zevklere ve sosyal hayatta var oluş biçimine sahip olan teraziler, sorunların üstesinden gelmek için birbirlerine destek olacak ve ilişkinin de her geçen gün daha sağlam bir zemine oturmasını sağlayacaktır.