Satış ortaklığında başarının sırrı nedir?

Birçok kişinin haberdar olduğu kiminin ise, haberdar olmadığı bu sistem, internetten ürün satıp para kazanmayı mümkün kılan, dünyada yaygın ama Türkiye’de elektronik ticaretin yeni yeni gelişmesine bağlı olarak gelişen yeni bir pazarlama modeli. Sistem kısaca şu şekilde işliyor. E-ticaret siteleri ürünlerini daha fazla kişiye ulaştırmak için internet üzerinden kendi ürünlerini başkalarının da pazarlamasını sağlıyor. Bu şekilde ürün veya ürünlerinin pazarlamasını yapan zat, her satışını sağladığı ürün başına komisyon kazanıyor.Market-satis-programi-indir

Peki nasıl bir pazarlama stratejisi başarılı satış getirir?

Birçok kimse bu güzel sistemi deneyerek, internetten gelir elde etmeye çalışmıştır. Ancak küçümsediği için sistemi, başarılı olamamış, bu nedenle fos tabirini bu sistem için kullanarak, beceriksizliğini sistemin kendisinde bulmuştur. Bir kere ürün pazarlama işi netten yapıldığında kişinin daha sağlam stratejiler kullanması gerekir ki bunun sebebi, mecranın oldukça rekabete açık olması. Satış ortağı, satış ortaklığını yapmış olduğu ürünün özelliklerine vakıf olmalı. Müşterilerin neden bu ürünü alması gerektiği hususunda tatmin edici cevapları kendisine verebilmeli.

Bu şekilde bir düşünce çalışmasından sonra, ürünün pazarlanması adına, bir site meydana getirilmeli. Bazıları kendi Facebook ağlarından veya sayfaların yorum kısımlarına tanıtıcı kısa bir yazı ve sonrasında satış ortaklığı linklerini atarak, dönüşüm sağlayabileceklerini sanıyorlar. İş bu kadar kolay olsa, e-ticaret siteleri de aynı yöntemi izlerdi. Demek ki yapılması gereken site kurarak, hedef kitleye bu şekilde ulaşmak.

Nasıl bir site?

Sadece tek bir ürünü hedef alan sitelerin kurulması yerinde olacak. Diyelim ki sivilce ürünlerinin satışını sağlamak istiyorsunuz. Tek bir satış sayfası kurarak, bu sitenin reklamlar aracılığıyla hedef kitleye ulaştırılması en doğru pazarlama şekli. Eğer reklam maliyetleri bana göre değil diyorsanız, bir tane satış sitesi kurmalı, daha sonra ise paravan bir site meydana getirerek, bu sitenin ilgili hedef kitleye ulaşması için yayınlar ve SEO çalışmaları yapmalısınız. Daha sonra bu paravan sitenize gelen trafiği, hazırlamış olduğunuz ürünün satış sayfasına yönlendirmeniz gerekir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, paravan site ile satış sayfasının birbirine uyumlu olması. Dediğimiz gibi, sivilce ürünüyle alakalı bir satış sayfası hazırladıysanız, paravan sitenizin de güzellikle alakalı olması, sivilceden kurtulmak için derman arayanların çözüm bulacağı bir site olmalı.

Sitelerinizi ister ücretli kurun, isterseniz de ücretsiz bloklardan oluşturun. Ama benim tavsiyem biraz para harcayarak, daha kaliteli iste kurmanız. Ne kadar yatırım, o kadar başarı.