Satış ortaklığı veren siteler

İnternetten masrafsız satış yapıp, para kazanmak isteyen kişiler bunu satış ortaklığı sağlayan siteler aracılığıyla yapabilirler. Bunun için yapmanız gereken sadece bu sitelere üye olmanız. Ancak bazı satış ortaklığı programı veren sitelerin karşıdan istedikleri site sahibi olma şartı var. Eğer bir siteniz varsa ve bu site üzerinden nasıl para kazanırım diye düşünüyorsanız, satış ortaklığı tam size göre.satis-ortakligi

Satış ortaklığı nedir?

İnternet üzerinden pazarlama yapan pek çok sanal mağaza, kendi sitelerinin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak adına satış ortakları aramaktalar. Bu işi de, aracı sitelere vererek, kendi sitelerinin reklamını yapacak kişileri arttırmaktalar. Satış ortağı ola kişi, reklamını yaptığı sanal mağaza üzerinden kendisine ait referans linkle yapılan alışverişlerden komisyon kazanır.

Satış ortaklığı programı sağlayan siteler

Bu programı sağlayan siteler çok. Türkiye tabanlı olanlarını sizlere yazacağım. Xticaret.com bunların başında geliyor. Gelirortaklari.com ise ikinci sırada. Yabancı sermayeli olup da, Türkiye’de de satış ortaklığı veren siteler var. Zanox.com bunlardan birisi. Adtriplex.com sitesi de aynı şekilde dışarıda ve Türkiye’de satış ortaklıkları sunuyor. Bunların dışında affiliatemarketing.com sitesi var. Bu sitelere üye olarak, ürünlerin size kazandıracağı komisyonları inceleyebilirsiniz. Çok yükse komisyonlu kampanyaların olduğunu söyleyebilirim. Özellikle de xtiaret.com içerisinde bulunan dijital ürünlerin sağladığı komisyonlar çok fazla. Mesela 90 liralık bir ürünün satışından kazanabileceğiniz gelir, 40 lira. Sanal mağazaların satış ortaklığına başvurursanız, tek işlemlik satışlardan bu kadar komisyon kazanmanız imkanasız.

Site olması şart mı?

Kaliteli bir satış ortağı olmak adına sitenizin olması şart. Hatta tek bir site değil, sitelerinizin olması gerekebilir.Çünkü her kampanya için farklı bir site ismi almanız gerekebilir. Bu da yeni bir site demek. Başarılı olmak için bunlar şart.