Ecocard nedir?

Ecocard, uluslar arası para transferlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan ve kredi kartı gibi kullanabileceğiniz elektronik cüzdan ürünü. Bu ürüne sahip olabilmek adına resmi sitesinde var olan formu doldurmak yeterli. Formu tam bir şekilde doldurduktan sonra, tarafınıza gönderilecek linkle aktivasyon işleminizi tamamlamanız yeterli. Daha sonrasında sizden istenecek belgeleri fakslayıp veya e-posta yoluyla gönderip, işlemleriniz onaylandığında Ecocard hesabına sahip olmuş olursunuz.ecocard-nedir

Ne işe yarar?

Dediğimiz gibi kredi kartı şeklinde kullanabilirsiniz. Gereksinim duyulmasının sebebi, para transferlerinin ve elektronik ortamda yüksek limitlere varan kredi kartlarının kullanılmamasını sağlamak. Böylece bilgi hırsızlığından kişileri korumak amaçlanmış. Bu kart sayesinde uluslar arası para transferleri sağlayabilirsiniz. Para çekme ve yatırma işlemlerinizi kısa sürede halledebilirsiniz. Para çekme ve yatırma işlemleri yapabilmek için ya kredi kartı kullanmalısınız ya da size verilen özel referans numarasıyla herhangi bir Garanti Bankası şubesinden havale işlemi yapacaksınız.

Kredi kartıyla yapılan işlemlerde, ücrete tabi uygulamalar söz konusu olmakta. Ancak banka havalesinde bu söz konusu değil. Ücret, 2-3 Euro şeklinde değişmekte. Bundan başka kartla işlem yapma limitleri var. Üyeliğinizin seviyesine göre kartla yapılacak para işlemleri sınırlanır. Mesela Silver üyeler için kredi kartından tek işlem yapma hacmi 1000 Euro civarında. Ancak Gold üyeler için bu rakam, 2000 Euro. Bundan başka Silver ve Gold gibi seveyeye sahip üyelere Ecocard Mastercard verilmekte. Bu kartlarla müşteriler istedikleri ATM’den işlem yapabilmekteler. Ancak bu kartta sahip olabilmek için en az silver üyeliğe sahip olmak lazım.

Silver seviyesine çıkmak için yapmanız gereken sadece onaylanan hesabınıza kredi kartı onaylamak olacak. Bundan sonra silver üye olduğunuz için Mastercard talep etme şansına sahipsiniz. Talep ettiğiniz andan itibaren 48 saat içerisinde adresinize kart gelebilir.