Sağlıklı temizliğin sırrı nedir?

Temizlik konusu dinimizin emri. İnsan hayatının en büyük ihtiyacı. Sağlıklı bir hayat için belli periyotlar dahilinde temizlik yapılması gerekiyor. Nem, koku, küf ve istenmeyen diğer maddelerin yok edilmesi için temizlik konusunda bilinçli hareket etmek gerekiyor. Bazı firmalar, ne kadar fazla kimyasal kullanırsanız, o kadar sağlam temizlik söz konusu imagesolacağını sanıyorlar ancak, bu kanı tamamen yanlış ve tehlikeli bir durumu ifade eder. Çünkü insan hayatı için zehirden farksız olan kimyasal ürünler, temizlik maddelerinde bolca bulunuyor. Bu maddelerinde temizlikte bilinçsiz kullanılması durumunda zehirlenmelerden tutunda, bazı bedense hastalıkların yaşanmasına sebep oluyor.

Özellikle çalışma alanlarında ve insanların sürekli bulundukları AVM gibi ortamlarda çalışma yapan temizlik firmaları Avrupa standartların temizlik yapmaları gerekir. Böylece kimyasalı az, temizliği sağlıklı ve insanları tehdit etmeyen bir çalışma ortaya çıkacaktır. Kimyasal içerikli ürünlerin bilinçsiz bir şekilde birbirine karıştırılması, zehirlenmelere neden oluyor. Mesela arap sabunuyla çamaşır suyunun karıştırılması karşısında büyük bir zehirleyici koku etrafa yayılabiliyor. Bu gibi durumların yaşanmaması adına temizlik konusunda biraz olsun kimyasallardan uzak teknikler kullanılmalı.

Doğru bir temizlik firmasıyla çalışmak

Kurumsal bir temizlik çözümü arıyorsanız, temizlik firmalarının kapısını çalmalısınız. Ancak her temizlik firması doğru bir temizlik sunmuyor. Özellikle kimyasallar konusunda bazı firmalar, ucuz malzemeler kullanarak temizliğin yapıldığı alana zarar verebiliyorlar. Zeminlere, mobilyalara zarar veren bu firmalar, işi daha ucuza getirmek adına insan sağlığını tehdit edebilecek çalışmalara imza atabiliyorlar. Bu bakımdan temizlik hizmeti almadan önce firmanın referanslarına dikkat edilmesi gerekiyor.

Ofislerde, ibadethanelerde, okullarda ve plazaların dış cephelerinde yapılacak olan her temizlikte iş güvenliğini sağlayan ve kurumsal olan firmalardan hizmet almaya özen gösteriniz. Temizlik hizmeti alayım derken sağlığınızdan olmayın sakın!