Reklamlardan para kazanmanın 2 yolu

İnternet ortamın sunduğu imkanlardan yararlanarak ek gelir elde etmeniz mümkün. Bunun  en popüler yollarından berisi, reklamlardan elde edilen gelirler. Güzel bir site kurarak trafiğinizi paraya dönüştürmenin yolları, iyi çalışarak ve popüler olmak için ilk zamanlar kurduğunuz bloğa yatırım yapmak olacak. Böylece Google Adsense reklam ağına katılarak para kazanabilirsiniz.Social media Marketing

Google Adsense

En popüler para kazanma yollarından birisi. Bu ağa dahil olarak trafiğinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Ancak bunun yapmanız gereken bazı şeyler var. Eğer nitelikli bir trafiğe sahip değilseniz, yüksek oranda paralar kazanmanız mümkün değil. Bu nedenle güzel bir şekilde trafik sağlamayı hedef edinmelisiniz. Bunun içinde sitenizde SEO çalışmaları yapmalısınız. Adsense gelirlerinizi arttırmanız için optimizasyon yapan ajanslar var. Bu ajanslar site içerisinde reklamların nerelere konulması gerektiğini belirleyerek, daha iyi kazanç sağlamanızın önünü açıyor.

Aslında Adsense tek çözüm değil. Eğer nitelikli bir trafiğe sahip olursanız, farklı firmalardan da reklam teklifi alabilirsiniz. Böylece haftalık reklamlarınızdan 150 liraya kadar para kazanabilirsiniz. Belki de daha fazla.

Web.tv kazançları

Yeni bir sosyal ağ olarak karşımıza çıkan bu sistem, internet üzerinde kendi kanalınızı kurmanızı sağlıyor. Böylece yaptığınız ilginç çekimlerden para kazanabiliyorsunuz. Yapmanız gereken kurduğunuz kanalın popüler olmasını sağlamak ve çok fazla kişiye videolarınızı izletebilmek. Bu sayede reklamlardan daha fazla para kazanabileceksiniz. Aslında Youtube video ağında da bu şekilde bir uygulama var. Ama bu sosyal ağın farkı daha fonksiyonel olması ve videolarınızın daha çok kişiye ulaşması için ayrıca çalışması.

Üstelik bu ağda canlı yayın çekmenizi sağlayacak sistem de var. Eğer yeteneklerinizi canlı yayın yaparak kişilere aktarmak istiyorsanız, bu sosyal ağ imkanları sunuyor. Ağın İzmir, Bursa, İstanbul gibi şehirlerde özel çekim yerleri bile var. İsterseniz bu yerlerde canlı yayınınızı çekerek, daha profesyonel görüntü sağlayabilirsiniz. Bunların hepsi başarılı olmanız için birer sebep olacak.