Pazarlamanın girişimci açısından önemi

Genellikle ilk girişimlerin hepsi, iyi bir tanıtım ve pazarlama stratejisine sahip olmadıklarından dolayı sönerler. Sakin pazarlamanın iyi bir şekilde yerine getirilmesi noktasından iyi bir reklam bütçesine sahip olmak gerektiğini düşünmeyin. Kendi çapınızda kurmuş olduğunuz girişiminin reklam ve tanıtım işlerini yapmak için ya kendiniz doğru ve10171419_pazarlama besleyici kaynakları seçeceksiniz, ya da gerçekten para harcayıp bu işi profesyonellere bırakacaksınız. Ben ilk tercihin sizin için uygun olduğunu düşünüyorum. Kendinizde internetten pazarlama işini kolay bir şekilde öğrenebilir ve hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Ürün veya fikrinizin ne kadar iyi olduğu, başarılı olmanız için yeterli değil. Eğer bu ürün veya fikri hedef kitleye tanıtamıyorsanız, en iyi olduğunu sadece siz bilebilirsiniz. Aklınızda buluna tanıtım fikirlerini ürününüze katacağı ivmeyi hesaplayabiliyorsanız, doğru yoldasınız demek. Reklam ve tanıtım çalışmalarını internet üzerine odaklamak, hem maliyetleri düşürür, hem de hedef kitlenize ulaşmanızı kısa sürede imkanlı kılar.

Peki nasıl bir pazarlama?

İlk girişiminizin çerçevesini dar tutmanız, başarı şansınızı arttıracağından, niş bir pazarı hedeflemiş olmanız, sizi başarıya götürecek temel durumlardan birisini ifade eder. Bu bakımdan, dar ve doymamış pazarlara ulaşmanız için yapacağınız dijital pazarlama çalışmalarına daha az para ve zaman ayırabilirsiniz. SEO sayesinde, niş pazarınızı ifade eden kelimelerde rekabete fazla bulaşmadan yükselmenin ve müşterilerin ayağına gitmenin faydasını kısa zamanda görmüş olursunuz.

Bunun yanında, niş pazarınıza daha kısa sürede ulaşmak adına, Adwords reklamlarını kullanmak suretiyle çalışmalar yapabilirsiniz. Aylık 200 kadar maliyetle, hangi niş kelimelerin size daha fazla yarar sağladığını görebilir, onlar üzerine odaklanabilirsiniz. Yani işinizin kısa sürede başarıya ulaşması için niş bir Pazar, artı reklam ve pazarlama faaliyeti olmazsa, olmazınız olmalıdır.