Limon suyunun faydaları nelerdir?

Limon gerçekten en faydalı gıdalar arasında yer alıyor. Özellikle kışı grip salgınından korunmak isteyenler için ideal bir ilaç mahiyetine sahip. İçerisindeki bol C vitamini sayesinde, kış aylarını karşıladığımız şu zamanlarda bağışıklık sisteminizin güçlenmesini taze-sikilmis-limon-suyu-bagirsaklari-temizlertakviye etmek için limon suyunu tüketebilirsiniz. Sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olan limon suyu, kışın hareketsizliğin vermiş olduğu hantallığı ortadan kaldıran bir nimettir.

Faydaları…

  1. Sindirim sistemini toksinlerden arındırmak suretiyle, daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Mide gerçekleşen yanma veya şişme gibi durumları ortadan kaldırır.
  2. Limonlu suyu ılık suyla karıştırmak suretiyle içtiğini zaman, hem kilo kontrolü sağlanmış olur, hem de mide asitlik oranı dengelenir. Biliyorsunuz ki mide asidinin fazla olduğu kişiler sürekli bir şeyler yemek durumunda kalırlar. Bunu midedeki asidi bastırmak için yaparlar. Tabi çok yemek, çok kilo almayı gerektiren bir durumu ifade ediyor. Midedeki asit oranını limon suyuyla dengeleyerek, düzensiz ve aşırı beslenmenin zararlarını da bu şekilde gidermiş olursunuz.
  3. Yoğun çalışma saatlerinin sonrasında yaşana gün içerisinde ki stresin azaltılmasında limon suyunu faydası büyüktür. Bu nedenle limon suyunu kesinlikle işten eve geldiğiniz zaman tüketmenizi tavsiye ederim. Bu bağışıklık sisteminizi de strese karşı güçlendirici bir durum yaratacaktır.
  4. Nefesinin kötü koktuğunu düşünenler, diş ağrılar olanlar da limon suyunu tüketerek, Allah’ın izniyle şifa bulabilirler. Ph değeri bakımından en iyi alkali içeceklerden birisi durumunda olan limon suyunu bolca tüketmeniz demek, vücudunuzun asit oranının düşmesi anlamına geliyor. PH değeri normalin altında olan asitlik özellikte ki suların içilmiş olması, vücudu sağlıksız kılıyorken bu durumun engellenmesi için limon suyunun tüketilmesi, sağlıklı bir vücudun söz konusu olması için yeterlidir.