Online yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz bir site; Interpals

İngilizce bilmek artık iş görüşmelerinde sorulmuyor. Çünkü bilmeyenler görüşmeye çağırılmıyor. Küreselleşen dünyada, uluslararası şirketlerin sayısının artması nedeniyle İngilizce bilmenin şart olmasının yanında artık ikinci ya da üçüncü yabancı dil bilmek gerekmekte.

Ancak İngilizce öğrenmek de kolay bir iş değil. Özellikle İngilizce konuşulan bir ülkeye gidip eğitim almak gibi bir fırsatınız yoksa konuşmak noktasında çok büyük problemler yaşayabilirsiniz. Ülkemizde birçok özel dil kursu var, hepsi konuşma noktasında da öğrencilerine yardımcı olmaya çalışıyorlar ancak bu yazıda internette geçirdiğiniz zamanı dilinizi geliştirmek için kullanabileceğinizi anlatacağız.

Bir kursta yapacağınız konuşma egzersizlerinde hem partner seçeneğiniz kısıtlı olacaktır hem de istediğiniz her an konuşma fırsatı bulamayacaksınız. Ancak bunu internet üzerinden yapacak olursanız zamanını siz seçersiniz ve partnerinize de siz karar verirsiniz. Hem de istediğiniz bütün dillerin yerel konuşmacılarına ulaşabilirsiniz.

Bütün bu özelliklere sahip olan bir siteyi size tanıtmak isterim. Interpals…

1370383126260

Bu sitede dünyanın her yerinden arkadaşlar edinebilirsiniz. Hem öğrenmek istediğiniz dili pratik edersiniz hem de farklı kültürler tanıma fırsatı yakalarsınız. Ayrıca henüz milyonlar tarafından kullanılan bir site olmayışı da amacını aşmamış olmasını sağlıyor. Buradaki çoğu insanın amacı dil öğrenmek ya da farklı kültürler tanımak. Ancak yine de internette her zaman olduğunuz kadar dikkatli olmanız önerilir.

Günün farklı saatlerinde değişmesine rağmen yaklaşık olarak 10 bin ya da 13 bin online kişiye her an ulaşabilirsiniz. Kibar ve ne dediğini bilen insanlar ile paylaşımda bulunmak istiyorsanız bir bakmaya değecek bir site.

Genel olarak burada kayıtlı olan herkes az çok ingilizce konuşarak iletişim kurabileceğiniz insanlar. Ayrıca mesaj attığınızda çok büyük bir çoğunluk geri dönüş yapıyor. Ve hoş sohbet kişilerle karşılaşmanız da çok zor değil.