Kolay para kazanma nedir?

Aslında kolay para kazanmak diye bir kavram, TDK’nın kolay hakkındaki açıklamalarına bakıldığı zaman imkansız görülebilir. Çünkü TDK kolayın anlamını şu şekilde açıklamış “Sıkıntı çekmeden, yorulmadan yapılabilen, emeksiz, zahmetsiz, güç ve zor karşıtı”kolay para kazanmak

Görüldüğü üzere kolay kelimesinin anlamında yer alan emeksiz ifadesi, parayla tamı tamamına tezat oluşturan bir kavram. Çünkü para, emeğin karşılığı, emek harcanması durumunda ulaşılan bir ödül, meta anlamında. Zahmet çekmeden, paraya ulaşabilmek mümkün değil. Öyleyse kolay para kazanmak deyimini nasıl görmeli? Nasıl anlamalıyız?

Kolay para kazanmak, sermayesi milyonlara, binlere varan işlerden sıyrılarak, daha az maliyetli işler, daha az emek harcanacak işler yapmak anlamına geliyor. Yani sermayesi ve emeği zor bir araya getirilecek işlerle kıyas edildiği zaman karşımıza kolay para kazanacak yöntemler çıkıyor. Bu yöntemlerin bugün karşımıza çıkmasının sebebi, gelişen teknolojik imkanların vesilesiyle. Özellikle burada ki teknolojiden kasıtın internet dünyasındaki gelişmeler olduğunu söylemek isterim.

İnternet teknolojisiyle beraber, firmaların hizmet ve ürünlerini daha geniş kitlelere hitap etme şansları doğdu. Bu durum hem hızlı bir şekilde gerçekleşti hem de klasik bir takım yöntemlere nazaran daha ucuz gerçekleşti. Bunun yanında internet teknolojileri firmaların reklam maliyetlerini bir yandan azaltırken bir yandan da karlarını arttırdı. Bunun sağlanabilmesi için geri dönüşümleri takip edebilecekleri raporları, firmalara sundu. Bu raporlar doğrultusunda firmalar, daha doğru kararlar aldılar. Bu da, maliyetlerinin düşmesine, karlarının artmasına sebep oldu.

Bu geniş imkanları internetin sunması, firmalar arasında rekabeti ortaya çıkardı. İnternette daha görünür olabilmek için yeni iş sahaları açıldı. Bu iş sahalarından başlıca olanı, firmaların internette ürün veya hizmetleri hakkında makale yazacak kişilere ihtiyaç duymasıyla oluştu. Makale yazma konusunu seven kişiler, firmaların ürünlerini, hizmetlerini tanıttıkları makale karşısında para kazandıklar.

Yazarak para kazanma işini herkes yapabilir. Kendisine makale yazma konusunda güvenenlerin bu işi rahatlıkla yapabileceklerini söylemek isterim. Ancak iş, sabır ve internet üzerinden araştırma istiyor. Yani zahmetsiz bir iş değil. Bu işi yapmak isteyen kişiler Forumiyinet.com’a üye olup, orada bulunan makale alış, satış bölümünde ilanları takip edebilirler.