Oğlak ile oğlak uyumu

Arkadaş olarak birbiriyle uyumlu olan oğlaklar duygusal ilişkilerde de pek çok yönde ortak paydada buluşabilir. Uyum noktası birden fazla olduğundan iki oğlağın beraberliklerini uzun süre boyunca mutlu bir şekilde sürdürmesi mümkündür. Bazı burçlar birbirleri ile çift olduklarında zannedilenin aksine tamamen uyumsuz bir çift olurken, oğlak burçları için ideal beraberlikten dahi bahsedilebilir. Birbirlerini gün içinde dahi özleyen oğlaklar, diğer burçlarla ilişkilerinde çok fazla ilgi gösterdiği için boğucu bir karakter gibi görünürken birbirlerine karşı bu tarz davranışlarda bulunmaları hoşlarına gider. İki oğlak birbirine ne kadar fazla ilgi gösterirse göstersin bu durum iki tarafı da memnun edeceğinden mutlu bir beraberlik kendiliğinden oluşur.

Sevdiği zaman karşısındakinin kötü yönlerini görmeyen veya görmek istemeyen oğlaklar, birbirleriyle çift oluşturduklarında gerçekten de hayatının aşkını bulmuş gibi düşünebilir. İlk bakışta bu durum iyi bir ilişki oluşturacakmış gibi görünse de, yakın çevresinin tavsiyelerine kulak asmayan oğlaklar ilerleyen dönemde aldıkları beraberlik kararından pişman olabilir. Her ne kadar uyumlu olsalar da tüm oğlaklar birbiriyle mükemmel çift olacak diye bir kaide bulunmamaktadır. Bu nedenle oğlak burcundan olan birisiyle duygusal bir beraberliğe yelken açan oğlakların ilişkiye düşünmeden girmemesi ve rasyonel bir tavır takınarak objektif tüm yorumları iyi değerlendirmelidir.

Sosyal hayatı paylaşma konusunda da oldukça uyumlu olan oğlaklar, eğlence hayatından küçük tatil kaçamaklarına birbirleriyle örtüşen zevklere sahiptir. Bazı burçlar tatil zamanlarında ve sosyal hayatında birey olarak var olmak isterken oğlaklar çift olarak vakit geçirmekten oldukça memnundur ve aslında pek fazla yalnız “takılmayı” sevmezler. İş hayatında başarı için hem birlikte çok iyi çalışabilen hem de diğer tarafı doğru şekilde motive edebilen oğlaklar, kaliteli bir yaşam için mantıklı hedefler koyabilir ve aldıkları kararlar doğrultusunda hedeflerine emin adımlarla yürüyebilirler. Oğlak burçları eğlenceyi ve lüksü seven bir yapıya sahip olsa da, kendine bir hedef koyduğunda tutumlu olmayı ve istikrarlı bir biçimde çalışmayı da bilir. Bu nedenle her iki oğlak da aldıkları kararlara disiplinli bir şekilde uyarak, arzu ettikleri kaliteli yaşama adım adım ulaşabilir.

Oğlak burçlarının yaşadığı sorunlar büyük oranda her iki tarafta yoğun bir tempo ile çalışmasından veya çok fazla sorumluluk sahibi olmasından kaynaklanır. Birbiriyle dilediği gibi zaman geçiremeyen ve sürekli bir koşuşturma içinde olan oğlaklar huysuzlaşarak gereksiz kaprisler ya da anlayışsız hareketler de bulunabilir. Bu nedenle taraflardan birinin bu yoğun tempoya girmesi ve diğer oğlağın da yoğun çalışan partnerinin rahatlamasını sağlaması ilişkinin çok daha mutlu olmasını sağlayacaktır.