Yay ve balık uyumu

Balık burçlarının duygusal ve hayatı umursamaz yapısı ile yayların savruk halleri ortaya uyumlu bir çift çıkacağının düşünülmesine neden olsa da, durum pek de göründüğü gibi olmayabilir. Dostken her şey güllük gülistanlık olmasına rağmen yay ve balıklar duygusal bir ilişki içine girdiğinden bir takım anlaşmazlıklar yaşanabilir. Balık burçları beraber olduğu yaygın ciddi manada sınırlanmasına neden olabilir ki, özgürlüğünden asla taviz vermeyen yaylar için bu durum gerçek anlamda sıkıcı bir hale gelebilir. Sosyal hayatı farklı şekilde algılayan yaylar insan ilişkilerinde oldukça farklı tutumlar takınabilirken, balıkların sosyal yaşamı nasıl algıladığını ancak kendileri bilebilir ve çoğu zaman da bu sorunun cevabını balıkların kendisi dahi bilmez.

Balık burçları hayata dair geniş bir bakış açısına sahip olduğunda, “geniş davranmaktan da” asla çekinmez. Birçok konuda aceleci olan yaylar için bu durum kısa süre içinde can sıkıcı hale gelebilir. Ayrıca bazı balık burçları tıpkı yaylar gibi mahremiyetini önem verir ve herkesin dışarı da olmak istediği zamanlarda evde yalnız başına kalmak isteyebilir. Bu tarz ilişkiler de iki tarafın da yalnız kalmayı tercih etmesi çiftler arasında ciddi sorunlara sebep olacaktır. Matematiksel zeka konusunda asla iddialı olmayan balıklar, belki de en gelişmiş duygusal zekaya sahip burçtur. Hissettiklerine anlam vermek için bazen bir ömür geçmesini bekleseler de, kendilerinin de bilmediği nedenlerden ötürü çevresindeki insanların iç yüzlerini kolay bir şekilde görebilir ve geleceğe dair kehanetler bulunabilirler. Bu durum yayların karşısındaki insanın garip davrandığını düşünmesine neden olacak ve balıkları anlamakta zorluk yaşamalarını sağlayacaktır.

Yay burçları balıklarla birlikte olurken ciddi manada yıpranırken, balıklar çok sakin ve hiçbir şeyden etkilenmemiş gibi görünür. Oysa balıklarla konuşulması ve kalbinin kapılarını açmak için kendisine güvenebileceğinin söylenmesi gerekir. Aksi takdirde balık burçları yüksek duygusal zekalarının verdiği karmaşık hislerle birçok duyguyu içinde yaşar ve konuşmak yerine kendi başına bir yol izlemeyi seçer. Yayların bu duruma tahammül göstermesi güç olduğundan, ilişkinin de büyük bir çıkmaza girer. Ayrıca bazı balık burçları aşırı sahiplenici tavırlarıyla yayın nefes almasını engeller ve özgürlük tutkunu bu karakterin balıktan soğumasına neden olur.

Yay burçları sosyal hayatında ve evdeki özel hayatında tamamen özgür olmak istese de, balıkların bazen insanı bunaltan sevgi gösterileri karşısında kendini kısıtlanmış hissedir. Bu durumun çözülebilmesi için konuşulması ve ortak kararlar alınması gerekse de, balıkların yaradılıştan gelen özellikleri kısa süre içinde benzer hareketleri tekrarlamalarına sebep olacaktır. Çoğu burç için romantik olarak algılanan sevgi gösterileri, yayların günden güne balık burcundan soğumasına sebep olacaktır.