Office 365 ürünü işletmeler için ne sağlar?

Microsoft firmasının en son programlarından birisi olan Office 365, giderek işletmeler arasında yaygınlıkla kullanılmaya başladı. Ev için pekte tercih edilemese de, sunmuş olduğu imkanların işletmelere yönelik olması ve fayda bakımından işletmelere maksimum düzeyde getiriler sunması, giderek ülkemizde de yaygınlaşmasını sağlıyor.office-365-after-a-year-worth-it-or-not

Peki neye yarar bu sistem?

Aslında içerisinde bildiğimiz Office, SharePoint gibi Microsoft firmasının daha önceden sunmuş olduğu programlar var diyebiliriz. Bunu farklı kılan ise yeni özelliklerin programlara eklenmesiyle beraber, hepsinin bir arada sunulduğu bir bulut hizmet imkanı sağlaması. Yani işletmelerin sınırlarını ortadan kaldırarak gerçek zamanlı takım çalışmasına da imkan sağlaması. İçerisinde bulunan özellikler sayesinde, Office programlarının her cihazdan yönetilmesi ve web tabanlı olarak Office programlarında düzenleme ve plan yapılmasını sağlaması başlıca özellikleri. Bunların yanında uzaktan toplantı ve görüşmelerin online konferans sistemiyle yapılmasını da sağlıyor. Kurumsal e-posta yönetimi, çalışanlar arasında etkili bir iletişim ve etkileşim ağının kurulması gibi sayılamayacak özelikleri var.

En güzel özelliklerinden birisi de, SharePoint sayesinde kaliteli ve profesyonel web sitelerinin kod kullanmadan kolay bir şekilde işletmelere yönelik oluşturulmasını sağlaması. Belge ve diğer çalışmaların paylaşımların anlık olarak yapılmasını imkanlı hale getirmesi. Evden veya seyahatte olan bir çalışanın aktif olarak işe dahil edilmesini sağlaması.

İşletmelerin kırtasiye, bulut, donanım ve yazılım gibi bütçelerinin azalmasını sağlayan Office 365, bütçe kalemlerinde sağladığı tasarrufla, finansal açıdan işletmelere kan sağlayıcı bir program özelliği de ifade ediyor. Ayrıca, güvenlik önlemleri de has safhada. Felaket koruması adı altında sistemin sürekli yedeklenmesi gibi güvenlik önlemleri Microsoft tarafından alınıyor. Şirketinde etkileşimli bir çalışma ortamı sağlamak isteyenler Office 365 programını alabilirler. Kurumsal kimlik kazanmak açısından etkli bir senaryonun ortaya konulmasını sağlayan bu program, iletişim artmasını sağlıyor.