Özel jet kiralamanın faydaları nelerdir?

Ülkemizde son 10 senede havacılık sektörünün gözle görülebilir bir değişim ve gelişim yaşadığını herkes fark etmiş olmalıdır. Daha önceleri hatırlarsanız, THY firmasının tekelinde olan uçuşlar ve havalimanları vardı. Tabi buda fiyatların yüksek olmasını, uçuş yapmak için zengin olunmasını gerekli kılıyordu. Şimdi ise tarifeli uçuş yapan birçok firma var ve her geçen zamanda daha fazla kişi uçuş deneyimini otobüs fiyatlarından daha aşağı hondajet1_0_0_Size918X612bir şekilde bile yaşayabiliyor. Ülkemizde havalimanlarının sayısının 52 olduğunu da hatırlatırsak, büyük bir gelişmenin mükemmel yüzü okunabilir. Tabi burada henüz inşaatı tamamlanmayan deniz üzerine yapılacak en büyük havalimanı  Ordu, Hakkari ve Dünyanın en büyüğü olacak 3.havalimanlarını saymaya lüzum yok sanırım.

Bu bilgileri vermemin sebebi, ülkemizin nereden nereye geldiği konusunda bir fotoğrafın zihninizde canlanmasıdır. Çünkü ülkemizde eskiden tarifeli uçaklarla seyahat etmek bir  lüks iken, şimdi özel jet ve uçak kiralamak, ayrıcalıklı bir hizmet olmaktan çıkıyor. Evet, birçok kişi özel jet imkanlarından yaralanmak için sıraya girmiş durumda. Bu işi yapan firmaların söylediğine göre, tarifeli uçaklara grup halinde bilet alacak kişilerin, yüzde 10 gibi bir farkla özel uçak kiralamaları artık daha mantıklı hale geldi diyor. Hem istenilen zamanda ve vakitte hareket etme imkanı var, hem de daha konforlu ve özel bir hizmeti temin etme imkanı var. Tabi sadece turistlik seyahatler için özel uçaklar tercih edilmiyor. Herhangi bir sebepten dolayı acil gerçekleşmesi gereken seyahatlerde hızlılık ve güvenilirlik bakımından da özel jet kiralama hizmeti temin edilmek isteniyor.

Sadece özel uçak tahsisleri değil, gelişen sağlık sektörüne hizmet veren özel jet ambulans uçaklarından da sigortaya dahil olan kişiler yararlanabiliyor. Evet, hastalarınızın naklinin daha sağlıklı ve hızlı yapılması için gerçekleşen ambulanslı jet hizmetler, gelişen havacılık sektörü ve sağlık sektörünün birer nişanesi durumunda. Daha büyük işlerin gerçekleşmesi ve ülkemizin 2023 hedeflerine istikrarlı bir şekilde ilerlemesi için bağımsızlık göklerdedir karinesini bir laf değil, bir icraat olarak yakalamış olduğunu görmek, 2023 hedeflerine ulaşmakta bizleri daha da emin kılmaktadır.