Nokia Lumia 1520 akıllı telefonun özellikleri

Akıllı telefon firmaları arasındaki hızlı rekabet birçok yeniliğin tüketicilere kolaylık sağlayarak dönmesi, akıllı telefonların giderek gözdeliğini arttırıyor. Birçok uygulama sayesinde de telefonların daha işlevsel hale gelmesi, işini her yerde yapmak isteyenler için telefonları ideal kılıyor. Şimdi Nokia firmasının tam işinize göre olan son çıkarttığı Lumia 1520 telefonunun özelliklerini yazacağım. Biliyorsunuz Microsoft Nokia firmasını satın aldıktan sonra kendi geliştirdiği Windows Phone işletim sistemiyle, İOS ve Android işlerim Nokia-Lumia-1520sistemlerine rakip oldu.

Son zamanlarda da Windows Phone işletim sistemi hızlı gelişmeler gösterdi. Şunu söylemeliyim ki Samsung, yakında Windows phone işletim sistemine sahip olan telefonlarını üretecek. Bunun sebebi, kullanım ara yüzü ve özellikler bakımından birçok avantajı sağlaması.

1520 telefonunun özellikleri

Öncelikle diğer Nokia serilerine göre daha büyük bir ekranla karşı karşıyayız. 6 inçlik bir ekranı var. Full HD özelliğe sahip olan ekran, güneş ışığında da önemli ölçüde görüş deneyiminizi arttırıyor. Ayrıca 20 MP kemaraya sahip. Mükemmel bir fotoğraf deneyimi yaşatıyor. İçerisinde Nokia firmasının özel harita uygulaması var. İş telefonu özelliğine sahip olan 1520’de, Office programları yüklü. Dosyalar üzerinde istediğiniz değişikliği 1520 ile yapabilirsiniz.

Nokia 1520 içerisinde iyi bir ses deneyimi yaşatan 4 dahili mikrofon yer alıyor. Rich recording ile en gürültülü ortamlarda dahi istediğiniz ses kaydını gürültüsüz yapabiliyorsunuz. Microsoft Excahange, Office 365, Lync gibi iş uygulamaları yüklü. Kurumsal düzeyde bir güvenlik duvarına sahip olan 1520, dört çekirdekli, 2,2 Ghz hıza sahip. Ekran çözünürlüğü 1920*1080 seviyesinde ve bu seviye iyi bir görüntü deneyimi sizlere yaşatacak.

Bu telefonun çok uzun olduğunu söylemem lazım. Onun dışındaki özellikleri çok uygun. Ancak 168 mm kadar büyük. Cebinize koymanız imkansız yani.