Makale yazarken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

İnternetin sıkça kullanılmaya başlanmasıyla birlikte, sitelerin sürekli güncel kalması, bunun içinde makale yazan kişilere ihtiyaç duyulması, yeni bir gelir kapısı açtığı gibi, bu işin prensiplerinin de oluşmasını sağladı. Özellikle e-ticaret siteleri için yazılacak olan makalelerin kalitesi iyi olmalıdır ki, geri dönüşüm sağlasın.makale-okumak

Makaleler sitelerin Google üzerinden aldıkları trafiği artırır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki sitelerin organik trafikten elde ettiği kazançlar, sosyal medya veya e-mail marketing gibi sistemlerden sağlanan kazançlardan daha fazla. Bu nedenle site sahiplerinin sitelerini Google penguen algoritmasına göre sürekli güncel tutmaları, sıralamalarda yükselmeleri için iyi bir çalışma.

Makalenin optimizasyonu

SEO çalışmasını kapsayan optimizasyon, google sıralamaları için önemli. Makalenin özellikle başlıkları optimizasyon için önemli bir yer. Başlıklarda anahtar kelimelerin kullanılması lazım. Ayrıca makale içerisinde de kelime adedine göre anahtar kelime kullanımı yapmak, makalenin indekslenmesi açısından önemli.

Problem çözün

Optimizasyon çalışmasından önce makalenin ne hakkında olduğunu belirlemek lazım. Bunun için müşterilerinizin çözümlerine odaklanan makaleler kaleme alın. Sorunlar hakkında Google Adwords sistemini kullanarak, fikir edinebilir, oradaki anahtar kelimeleri başlıkta ve metin içerisinde kullanabilirsiniz.

Boş cümleler kurmayın

Genellikle konuyla alakası olmayan cümlelerin varlığı, müşterileri sitenizden kaçırabilir ve bir daha o müşteri sitenize gelmeyebilir. Bunun sebebi, makalenin başlığına uygun bir içeriğin olmaması veya, içerikte konunun dağılmasıdır. Konu içerisinden çıkmamak için makaleyi yazdıktan sonra müşteri gibi okumak gerekir.

Sıfatları doğru kullanın

Bazı makaleler içerisinde gereksiz sıfatlar yer alıyor. Sıfat ismi nitelemek için kullanılır fakat, bir ismin önüne iki veya daha fazla sıfat gelmez. Mesela “Kırmızı, al bir araba” yerine kırmızı araba yazmak yeterli. Bunun yanında görselde belli olan ürünün niteliklerinin metnin içerisinde tekrarının yapılmasına gerek yok.