Neden kişisel gelişim kitabı okuyorsunuz?

En çok satan kitaplar arasında kişisel gelişim kitapları listenin üst sıralarında yer alıyor. Bunun sebebini hiç düşündünüz mü peki? İnsanların kitap okuma alışkanlıklarının olması çok iyi. Özellikle bunların öz güven ve yeteneği arttırıcı kitaplar olması daha güzel. kişisel-gelişimİnsanların kendileri gerçekleştirme istekleri, modern dünyanın getirdikleriyle beraber daha da arzulanan bir durum ifade ediyor. Bu nedenlerle kişisel gelişim kitaplarını daha sık okuyoruz.

Maddeler halinde neden okuyoruz?

 1. Kendimizin düşündüklerini birde başkasından duyma isteği.
 2. Cesaret elde etmek için gereken motivasyon.
 3. Tüm engelleyici durumlara, zor sorulara rağmen her zaman bir çıkar yolun ve cevabın olduğuna dair bir dünyayı okuma ihtiyacı.
 4. Cesaret verici sözlerle açıklanan yapıcı taktikler ve öneriler.
 5. Başarı hikayelerini okuyarak, kesitlerden kendi hayatımıza yarayabilecek bir şeyler ortaya çıkarma.
 6. İçimizde başarıya özlem çeken ruhun yeniden dirilmesi noktasında harekete geçirecek taktiklere, nedenlere sarılma, yöntemini öğrenme.
 7. Olumsuz olan hayatına rağmen günün birinde başarının kendin tarafından da tadılabilecek bir ulaşılmaz olmadığını anlayabilme.
 8. Hayatı daha iyi ihata ederek, kazanmak için gerekli olan teçhizatın sırrını keşfetme.
 9. Sıfırdan başlayarak, mükemmele ulaşan insanların hayat hikayelerinde ki şaşırtıcı ezgiyi öğrenme.
 10. Kendimiz olarak, daha iyisine sahip olmayı hak ettiğimize olan inancımızı besleyici ve gerçekleştirici formüllerin hayatımızın alışkanlığı haline gelmesini sağlamak.
 11. Yetenekli olduğumuzu düşünmemiz. BU yeteneklerin ziyan olmaması ve başka yerlerde heba edilmemesi noktasında doğru yere yönlendirilmesini sağlayacak bir ışık aramak, yol gösterici tavsiyeler edinmek.
 12. Az çalışıp, çok kazanmak gibi bir derdimizin olması ancak, bunun okuduğumuz kitaplarda bir bahsinin, konusunun asla yer almamış olması.
 13. Başarının sırrını daha önce keşif etmiş kişilerden dinlemek istememiz.