Nasıl bir diyetisyen seçmeli?

Son zamanlarda diyetisyenlikle alakalı aramaları ve bilgi ihtiyacının çoğaldığını fark ettim. Bu konuyla alakalı olarak bir yazı yamak bizim vazifemiz. Beslenme vücut sağlığı ve direncinin normal bir seyirde olmasını sağlayan önemli bir husus. Bu nedenle çoğa kilo almayan veya kiloları fazla olan kişiler, farklı rahatsızlıklar çeken kişiler, diyetisyenlere başvururlar. Bu sektörün önemli bir sektör olmasından ve fazla talep görmesinden dolayı, bazı kişilerin kendilerini diyetisyen olarak takdim edip, hastalara diyet uyguladıkları da kulağımıza gelen haberler arasında.tup-bebek-diyetisyen

Bu durumda seçeceğiniz diyetisyenin diplomalı olup, olmadığından haberdar olmanız gerekir. Öncelikle yapmanız gereken diyetisyenlikle alakalı tavsiyelerin yazıldığı forumlarda, belirlediğiniz diyetisyenle akalı olumsuz veya olumlu bildirimlerin olup olmadığına bakmaktır. Eğer bir diyetiyse belirlemediyseniz, yine bu tür forumlara müracaat ederek, seçiminizi araştırarak yapmalısınız. Diyetisyeninizle anlaşmadan önce kendisiyle telefondan görüşmeniz veya mesajla soru sormanız isabetli bir davranış olacak. Bu şekilde samimiyetini ve olaylara bakış açısını anlamış olursunuz. Meslek ilkelerine aykırı davranan ve sadece gayesi para kazanmak olan diyetisyenlerden alacağınız bir fayda asla yok. Bu tip insanlardan ancak zarar görebilirsiniz.

Bu durumları yaşamamak adına internet üzerinden diyetisyenlikle alakalı özel araştırmaları olan sitelere bakmanızı ve oralarda yazan makalelerdeki tavsiyelere odaklanmanızı sizlere söylemek isterim. Bu şekilde en iyi diyetisyene ulaşabilir ve sizin alışkanlıklarınıza, yaşamınıza, vücut durumuza uygun bir diyet programının yapılmasını sağlarsınız. Kaliteli bir diyetisyen sadece diyet programının yazılmasıyla ilgilenmez, aynı zamanda takip ve psikolojik destekleri de sunmak durumunda. Bu tür diyetisyenler her zaman tercihiniz olmalı. Samimi ve iyi niyet besleyen, yardımcı olmaya çalışan, güler yüzlü, mesleki tecrübe ve deneyimleri yerinde olan diyetisyenlerden çok faydalı hizmetler görebilrisiniz.