Mobilyanın kalitelisi

Evlerimizin olmazsa olmazları mobilyalardır. Eğer mobilyalarımızı iyi seçebilirsek, evimizi daha çekici ve zarafet sahibi bir mekan haline getirebiliriz. Bu çok önemli bir durumdur çünkü güzelliklerin sergilendiği bir mekan, sevgiyi ve muhabbeti yeşertir. Bu nedenle kaliteli mobilyaburada kısaca mobilyanın hasından bahsetmek istiyorum. Mobilyanın hası demek, kaliteli ve sağlıklı mobilyalar demektir. Yani evlerimizin yaşamımız için sağlıklı bir mekana dönüştürülmesi demektir.

Öncelikle şunları söylemeliyim. Sunta ve suntalam ürünlerinden yapılan ucuz imalat ürünleri maalesef sağlıksız ve evlerimizin küçük mensuplarına karşı zehirleyici kimyasallar ile doludur. Özellikle bu küçük aile mensuplarına karşı alacağımız mobilyaların bu tür maddelerden olmayan ve kimyasal içerikli katkı maddeleri kullanılmayan mobilyalardan alınmasına dikkat göstermeliyiz. Ucuz imalat ürünleri görünüşleriyle çekici gelseler de, zararlı ve yıpratıcıdırlar. Zamanla da, deformasyona tabi olacağından cebiniz için ikinci bir yük ve külfet sebebi olacaktır. Bu sebeple bir kere kaliteli mobilya alıp, mekanlarımızın sağlam ve sağlıklı olmasını sağlaya biliriz.

Peki kaliteli mobilyaların ham maddesi nedir? Efendim gerçek mobilya doğal ağaçtan imal edilir ve bu ağaçtan imal edilen mobilyalar organik tasarımlı olur. Ne demek organik tasarım? Tabiri caizse köklerinden ayrıldığı gibi kesilip, hiçbir katkı maddesine maruz bırakılmadan hizmete sunulandır. Torosların yüksek tepelerinde bolca yetişen maun, teak, gürgen, ceviz gibi ağaçlardan üretilen birinci derecede ahşap kalitede mobilyalar bu tür organik mobilyalardır. Bunların doğal yapılarına zarar vermemek için üretim sürecine dahil edilen süsleme ve renklendirme işlemleri, birinci derecede kaliteli ürünlerden yapıldığından, sağlıklı yapıları her zaman korunur. Mesela su bazlı boyama, lake boyama işlemleri, İtalyan cila işlemlerinden geçirilerek süslenir, kullanıma uygun hale getirilir. Bu ürünler kimyasal maddeler barındırmazlar. Bu da, sağlıklı bir mekanın evlerinizde teşekkül etmesi için önemli bir noktadır.