Google algoritmasını güncelledi

Bu aralar Google firması sık sık algoritmasında güncellemeler yapıyor. Arama sonuçlarında etkili olan bu güncellemeler, spam yapan sitelere karşı oluşturulan bir çalışma. En son yapılan güncellemenin de penguin 3.0 olduğunu Google duyurdu. Henüz arama sonuçlarında etkisini tam olarak hissettirmeyen güncelleme, yakın zamanda seo sıralamatimthumb araçlarında daha mantıklı sonuçların verilmesini sağlayacak. Bu son güncellemeyle gelen olay, backlink çalışmalarında spam yapanları cezalandırıyor. Bu nedenle yapmış olduğunuz spam çalışması varsa, şimdiden ana sitenize verdiğiniz link çıkışlarını iptal edin. Eğer backlink çalışmalarının hangi sitelerde olduğunu bilmiyorsanız, Google webmaster araçlarından bunu öğrenebilirsiniz. Sitenize verilen bağlantılardan bunun listesini almanız mümkün.

Backlink çalışmalarınızda spam söz konusuysa, hemen google webmaster araçlarından söz konusu linkleri engelleyin ve rahatlayın. Bundan sonra çalışmalarınızda özgün ve kaliteli makale kullanmayı da unutmayı. SEO yapıp, üst sıralara yerleşeyim derken projenizin zarar görmesine asla müsaade etmeyin.  Bu penguin güncellemesinin devamı muhakkak gelecek. Google kullanıcılarına daha kaliteli ve sağlam sonuçlar sunmak için spam olan sitelerin hepsini cezalandırıyor. Ayrıca spam makalelerde bulunan linklerin de cezasını kesiyor. Bundan dolayı çalışmalarınızda spinlenmiş makaleler kullanın.

Nasıl yapalım?

Görülen o ki SEO çalışmaları bundan sonra daha zor ve zahmetli olacak. Kimileri spam yaparak sitelerin birkaç ay içerisinde google da yükselmesini sağlıyordu ancak, bu çalışmalar hep zararlıydı. Sadece günü kurtarma mahiyetinde yapılan çalışmaları ifade ediyordu. Bu güncellemelerden sonra ise, günü kurtarma mahiyetindeki bu çalışmalarında sonunun geldiğini söylemek mümkün. Siz siz olun bilmediğiniz ve ne yaptığından emin olmadığınız SEO uzmanlarıyla çalışmayın. Google güncellemelerinden haberi olmayan SEO uzmanlarının çalışmalarının neticesinden de emin olamayacakları muhtemel görünüyor.