Koç ve oğlak uyumu

Maddi güce ve sosyal toplumda itibar görmeye büyük önem veren oğlak burçları ile birlikte olan koçlar, ilk zamanlarda bu duruma alışmakta zorluk çekebilir ve hatta ilk günden ilişkiden soğuyabilir. Koç ile oğlak burcu arasındaki birçok ilişki, oğlak burcunun hayata karşı olan hırslı yapısından rahatsız olan koçlar tarafından kısa süre içinde bitirilir. Özellikle oğlak burcu erkekleriyle birliktelik yaşayan koç burcu kadınları bu hırslı ve mücadeleci tavırdan rahatsızlık duyabilir. Toplum içinde prestijli bir statü sahibi olmak için son derece inatçı ve hırslı bir tutum sergileyebilen oğlak burcu erkeklerinin bu süreç içinde birlikte olduğu koç kadınına gereken ilgiyi göstermesi ve birlikte daha çok zaman geçirmeye çalışması çok önemlidir.

Oğlak burcu erkeği ile koç kadını arasında gelişen ilişkilerde çoğu zaman erkeğin bencil olduğu düşünülür ve bu nedenle de ilişkinin ömrü kısa süreli olur. Ancak burada koç kadını birlikte olduğu oğlak erkeğinin hırslı yapısının aslında maddi kazanç ve sosyal statü ile ilgili olduğunu unutmamalıdır. Eğlence ve heyecana her zaman aç olan koç burcu kadınları aşırı titiz ve düzenli oğlak burcu erkekleriyle iyi anlaşmak için özel hayatını belirli bir düzene oturtmalıdır. Oğlak burcu kadınları ile birlikte olan koç erkekleri ise, genellikle birlikte olduğu kadının disiplinli ve titiz tutumundan kısa süre içinde sıkılır. İstediği bir şeyi anında yapmak isteyen ve kimseye hesap vermek istemeyen koç burcu erkeği plan ve programsız hareket etmeye alışkın olmayan oğlak burcu kadını ile ortak paylaşım konusunda sorun yaşayabilir.

Gösterişe çok düşkün olan koç burcu kadınları özgür şekilde yaşamak istemesine rağmen bu durum oğlan erkeği için kaos manasına gelir ve bu  şekilde bir yaşama adapte olmakta ciddi manada zorlanır. Ancak koç burcu kadını her ne kadar ani kararlar vererek başına buyruk hareket etse de, çok iyi bir analiz yeteneğine sahip olduğundan büyük çoğunlukla verdiği kararlar doğru olur. Bunun için gerek maddi açıdan gerekse de sosyal statü manasında belirli bir yere gelmek isteyen oğlak burcu erkeklerinin muhakkak birlikte olduğu koç kadınının fikirlerine önem vermesi gerekir.

Başarılı olmak isteyen oğlak burcu erkeğinin arkasında bir koç kadının olması, işinin çok daha kolay hale gelmesini sağlayacaktır. Oğlak burcu ile uzun süreli ve mutlu bir beraberlik yaşamak isteyen koçların muhakkak birlikte olduğu insanın tavsiyelerine kulak asması gerekirken, oğlak burçlarının da günlük hayatın stresinden uzaklaşarak biraz rahatlamak için koç burcuna ayak uydurması gerekir.

Rahnansaika