Koç ile yay uyumu

Özgürlüğüne düşkün olan iki burcun birlikteliği olduğu için genellikle koç ile yay burcu arasındaki uyumun zor olacağı söylenir. Dürüst yapısı ile gerçekleri söylemekten asla çekinmeyen yay burçları, kendine güveni yüksek olan ve girdiği her ortamda ilgi odağı haline gelmeye bayılan koç burçlara duymak istemeyecekleri şeyleri söyleyebilir. Yay burcunun herhangi bir çıkar düşünmeden ve herhangi bir plan yapmadan dürüstçe gerçekleri söylemesinden rahatsız olan koç burcu, bu durumu bastırmak için yay burcu üzerinde hakimiyet kurmaya çalışır. Hükmedilmeye asla gelemeyen yay burçları üzerinde hakimiyet kurmaya çalışmak ise, ilişkinin kısa süre içinde sonlanmasına sebep olabilir.

Koç burcu erkeklerinin genel olarak karşı cins üzerinde etkili olması, erken yaşlardan itibaren kendilerine güven konusunda herhangi bir sıkıntı çekmemelerine sebep olur. Bu sebeple koç burcu erkekleri birlikte olduğu tüm kadınları aynı görebilir ve bir takım küçük yalanlar söylemekte herhangi bir sakınca görmeyebilir. Ancak bu durum yay burcu kadınının asla kabul edemeyeceği ve koç erkeğinin küçük dahi olsa söylediği yalanlar sebebiyle ilişkiye olan inancını kaybetmesine sebep olabilecek bir durumdur. Yay kadınları ile mutlu bir birlikteliğe yelken açmak isteyen koç burcu erkeklerinin “kesinlikle” karşısındaki insan gibi her konuda tamamen dürüst olması gerekir.

Yay burcu erkekleri ile birlikte olan koç kadınları ise gerçekleri duyacağından emin olabilir. Zira yay burcu erkekleri özel hayatında bir takım kazançlar sağlamak ya da birlikte olduğu kadının sevgisini kazanmak için pembe yalanlara başvurmaz ve her zaman dobra olur. Bu durumun erkekler üzerindeki etkisinin gücüne çok güvenen koç kadını için bir sorun olabilir ve ilişkinin yıpranmasını sağlayabilir. Yay burcu erkeklerinin bir takım davranışları ilk bakışta “patavatsız” olarak görülse de, aslında karakterleri gereği doğruyu söylemek istemeleri ancak bunu hangi ortamda yapmaları gerektiğini bilememelerinden kaynaklanır. Koç burcu kadınının birlikte olduğu yay erkeğinin kimi zaman patavatsızlığa kaçan sözleri üzerinde çok durmaması ve karşısındaki erkeğin kötü niyetli olmadığını bilmesi gerekir.

Koç burcu ile yay burcu özgürlüğüne düşkün iki burç olsa da, yay burcunun özgürlük anlayışı koçunkinden çok daha farlıdır. Kimi zamanlar muhafazakar bir tutum da sergileyebilen yay burçları, heyecan ve yeniliklere düşkün olan koç burcu için sıkıcı olabilir. Koç burcunun girdiği riskler bazen yay burcu için gereksiz olarak görülebilir ve koçun bu tutumu da yay burcunun birlikte olduğu insanın karakterini sorgulamasına sebep olabilir. Yay burcu ile birlikte olan koçların sabırlı olmaya ve karşısındaki anlamaya özen göstermesi gerekirken, yay burçlarının da koç burcuna gereken hareket alanını yani özgürlüğü tanıması gerekir.

Rahnansaika