Boğa ve boğa aşk uyumu

Burçlar arası uyum söz konusu olduğunda boğa ile boğa burcunun birlikteliği, çiftler arası uyumun en yüksek potansiyele ve sağlam bir dengeye sahip olduğu birliktelikler arasındadır. Boğa burcunun ideal partnerini bulması için verebileceği en doğru kararlardan biri, kendi burcundan birisiyle birlikte olmaktır. Birbirini anlama konusunda çok rahat olan boğalar, karşı tarafı mutlu edecek davranışların tamamı aslında kendi istekleri olduğundan büyük avantaja sahiptir. Kaprisli bir burç olan boğanın özellikle kadınlarda nazlanma şeklinde baskın bir hale gelmesi, diğer birçok burç için çekilmez bir durum haline dönüşebilir. Ancak boğa burcu kadınlarının bu kaprisli halini anlayabilen boğa erkekleri, birlikte olduğu kadının nazını kaldırabilecek kapasiteye sahiptir.

Söz konusu gövde gösterisi olduğunda her zaman en önde yer alan boğa burcu erkekleri, sosyal hayatlarındaki sert ve kendinden emin tavrını birlikte olduğu boğa kadınlarına doğrudan yansıtmazlar. Otorite kurma konusunda birbirini anlayan boğalar arasında erkek egemenliğine dayalı sorunlar yok denecek kadar az yaşanır. Aslında bu durumun altında yatan temel neden, boğa burcu erkeğinin güç göstermesi halinde birlikte olduğu boğa kadınından benzer şekilde karşılık göreceğini bilmesidir. Şayet boğa burcu erkeği ilk defa kendi burcundan bir kadın ile birlikte oluyorsa, güç gösterisinde bulunmaya çalıştığı gibi boğa kadınının gücünü anlayacak ve bundan sonraki davranışlarında iki defa düşünecektir. Zir boğa kadınları da tıpkı erkekleri gibi oldukça güçlü, kendinden emin ve otoriter bir karaktere sahiptir ve dilediğinde bu özellikleri ile baskın güç haline dönüşebilir.

Boğa burçlarının birlikteliğinde uzun süreli uyumun sağlanmasına yardımcı olan en önemli unsurlardan biri de ortak menfaatlerin doğru şekilde belirlenmesi ve daha da önemlisi bu ortak hedefe doğru birlikte yol alınabilmesidir. Uzun vadeli plan yapma konusunda başarılı olan boğa burçlarının birlikteliklerinde de ortak kararlar alması, yapılan planlar doğrultusunda ortak hareket edilerek başarıya hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlar. İdealleri ortak paydada kesiştiği için hayattan benzer istekleri olan boğaların birlikteliğinde de uyumun söz konusu olması doğaldır. Aşk konusunda her ne kadar sosyal çevrelerine göstermek istemeseler de oldukça romantik bir iç dünyaya sahip olan boğalar, birbirlerinin bu hassas ve ilgi bekleyen yönlerini çabuk bir şekilde keşfedebilir ve birbirlerine bu doğrultuda yaklaşabilir.

Boğa burçlarının birlikteliğinde yaşanan birçok sorunun kaynağı çiftler arası uyumsuzluk değil, yakın çevrenin çiftin ilişkisine dışarıdan müdahale etmesinden kaynaklanır. Ailelerin çiftin hayatına müdahale etmesi, yakın arkadaşların çiftlerden birine akıl vermesi, sosyal çevrenin yorumları boğalar üzerinde etki bırakarak sağlıklı devam eden bir ilişkinin dahi yıpranmasına sebep olabilir. Birbirlerinin sorunlarını sahiplenebilen boğa burçlarının aşktan da öte “hayat arkadaşı” olarak uzun bir mutluluğa yelken açması mümkündür.

Rahnansaika