Koç ile boğa burcunun uyumu

Farklı burçların birbirleriyle uyumu üzerine yapılan araştırmalar, karmaşık bir yapıya sahip olan kadın erkek ilişkilerinin daha net bir biçimde anlaşılması amacını taşır. Burçların insan karakteri üzerindeki etkilerinin incelenmesi sonucu farklı burçlara mensup olan kadın ve erkeklerin ilişkilerinde farklılıklar olduğu görülmüştür. Cazibesi ile kadınlar üzerinde etkisi çok fazla olan koç erkekleri zaten pek çok kadın için ideal erkek tipi gibi görünse de, kısa süre sonra durum değişebilir ve ilişkiyi uzun süre boyunca mutlu bir biçimde sürdürmek son derece güç bir hale gelebilir. İradesine hakim yapısı ile tanınan koç insanları, kontrolü elden bırakmayan karakterleri ile ilişkilerde “denge unsuru” olarak önemli bir görevi üstlenir.

Boğa burcuna mensup olan kadın ve erkekler, ilişkilerde karşı tarafı hem duygusal hem de fiziksel açıdan tatmin ederek ilişkinin mutlu bir şekilde başlamasını sağlayabilir. Sağlam temellere sahip olan bir ilişki için oldukça önemli olan boğa burcu kadın ve erkekleriyle birlikte olan boğalarınsa, bu aşamadan sonraki süreci iyi yönetmesi gerekir. Nerede nasıl davranacağını iyi bilen boğa kadın ve erkekleri, kaprisli ve her istediğini anında yapmak isteyen koçları dizginlemeyi bilmelidir. Gerek maddi açıdan gerekse de manevi yönden her istenilenin anında yapılması çeşitli problemleri de beraberinde getirebileceğinden, koç kadınlarıyla birlikte olan boğa erkekleri bu konuya özellikle dikkat etmelidir.

Koç kadınlarının karşı cinsi etkileme konusunda hiç bir zaman sorun yaşamaması kendilerine her zaman güvenir bir yapıya sahip olmalarını sağlar. Bu nedenle koç kadınları ile birlikte olan boğa erkeklerinin ilişkiye mantık boyutu kazandırması şarttır. Koç erkekleri ile birlikte olan boğa kadınlarının ise özellikle bütçe konusunda kontrolü ele alması gerekebilir. Her zaman içinde şımarık bir çocuk taşıyan koç erkeklerinin küçük kaprislerine göz yummak, boğa kadının ilişkiyi her zaman taze tutmasını sağlayacaktır. Koç erkekleri ile birlikte olan boğa kadınlarının yaptığı hataların başında, her zaman kontrollü davranarak bir sevgili pozisyonundan bir “anne” konumuna geçmektir. Koç erkeğinin uzun süre boyunca katlanamayacağı kontrol altında kalma duygusu, ilişkinin de kısa süre içinde noktalanmasına neden olabilir.

Koç burcu erkeği ile birlikte olan kadınların can sıkıcı boyuta varmayacak bir kontrol sistemi geliştirmesi ve birlikte olduğu erkeğe bu kontrolcü tutumu “asla” hissettirmemesi gerekir. Boğa erkeği ile birlikte olan koç kadınları ise, partnerinin aşırı derecede tutkulu olmasından ötürü bazen çizgiyi aşabilen kıskançlıklar gösterebileceğini ancak bu tutumun temelinde sevgi yattığını unutmamalıdır. Koç erkek ve kadınları ile birlikte olan boğaların her zaman anlayışlı olması gerekirken, boğa erkek ve kadınlarının da duygusal patlamaların olduğu olduğunu bilmesi ve bu süreci “baskıcı bir tutum sergilemeden” yönetmesi gerekir.

Rahnansaika