Koç ile başak burcunun uyumu

İlk bakışta analitik bir düşünce yapısına sahip olan ve hayatı en ince detayına kadar planlayan başak burcu ile özgürlüğüne çok düşkün ve her zaman heyecan peşinde koşan koç burcunun uyumlu bir ilişkiye imza atması pek mümkün görünmese de, hayat her zaman sürprizlerle doludur… Burçların özelliklerine göre kadın erkek ilişkilerinin yapısı arasındaki bağlantının incelenmesi ile öne çıkan burç uyumları konusu, söz konusu koç ile başak burcunun uyumu olduğunda şaşırtıcı sonuçlar ortaya koyar. Uzun vadeli ve mutluluk dolu ilişkilere yelken açabilen koç ve başak burcu insanları, birkaç basit noktayı ilişkinin başında hallederek bir ömür boyu mutluluğu yakalayabilir.

Başak burcu kadınları ile birlikte olan koç erkekleri, öncelikle birlikte oldukları kadının eleştirici tavrının doğal olduğunu bilmelidir. Başak burcu kadınları detaylar üzerinde durarak mükemmeliyetçi bir tutum takınabilir ve bu da, olaylara ya da insanlara eleştirel bir bakış açısı ile yaklaşmalarını sağlayabilir. Birlikte olduğu koç erkeğinin hareketlerini, düşüncelerini veya giyimini eleştiren başak kadının aslında birlikte olduğu erkeğin “her yönden en iyi” olmasını istediği unutulmamalıdır. Koç burcu erkeğinin özgürlüğünü her şeyden önde tutması başak burcu kadını tarafından takınan bu analitik tutumun ilişkiyi yıpratmasına neden olabilir. Çok fazla tavsiye almayı da sevmeyen koç erkekleri bu durumdan kısa sürede sıkılabilir. Bu nedenle başak burcu kadının yaptığı tavsiyelerin dozunu ayarlaması ve bazı durumlarda da koç erkeğinin isteğine saygı duyması çok önemlidir.

Başak burcu erkekleri ile birlikte olan koç kadınlarının kontrol duygusunun ön planda olduğu bir ilişkiye hazır olması gerekir. Başak erkekleri bazen aşk hayatına da iş hayatına yaklaşır gibi analitik bir tavırla yaklaşması, eğlence ve heyecana düşkün olan koç kadınının daralmasını sağlayabilir ve sonuç olarak da ilişki kısa zamanda çıkmaza girebilir. Koç burcu kadınının birlikte olduğu başak burcu erkeğinin davranışlarına tahammül göstermeye çalışmak yerine bu davranışlarının altında yatan sebebin koruma istediği olduğunu anlaması, ilişkinin de kaderini tayin edecektir.

Başak burcu erkekleri birlikte olduğu kadını her tür zarardan ve kötülükten korumak ister ki, çoğu zaman bu tutumlarının dozunu ayarlayamadıkları için karşısındaki kadını sıkar ve ilişkinin bitmesine neden olurlar. Koç kadını birlikte olduğu başak burcu erkeğinin kendisi için endişe duyduğunu, sağlığını ve mutluluğunu önemsediğini unutmamalıdır. Kısaca koç burcunun sabırlı ve anlayışlı yapısı ile başak burcunun yardımcı ve koruyucu tavrı doğru miktarda karıştırıldığında, ortaya bir ömür boyu süren uyumlu ve mutlu bir birliktelik çıkacaktır.