Koç ile aslan uyumu

Karşı cinsi etkileme konusunda zaten çok iddialı olan koç burcu ile aslan arasında gelişen ilişkiler, ihtiras ve sevgi anlamında son derece hızlı gelişen bir sürecin başlamasına neden olabilir. Burçların insan davranışları üzerindeki etkileri hakkında araştırmalar yapıldığı gibi, kadın erkek ilişkilerinde burçların etkisi üzerine de pek çok inceleme yapılmaktadır. Ancak her şeyden önce kadın ve erkek arasındaki ilişkinin birçok karmaşık dinamikten bir araya geldiği ve ilişki hakkında yalnızca sahip olunan burcun özelliklerine göre karar verilmemesi de önemlidir. İlk görüşte alevlenen duygular nedeniyle tutku dolu bir aşka yelken açılmasını sağlayabilen koç ile aslan birliktelikleri, aşk kadar karşılıklı saygı ve sevgi yönünden de olumlu bir ilişkinin başlamasına neden olabilir.

Koç kadını ile birlikte olan koç erkeklerinin yaşadığı en büyük sorun, koç kadınının sosyal ve özel hayatında el üstünde tutulduğunu, takdir edildiğini ve her zaman önemsendiğini hissetmek istemesidir. Koç erkeğinin karşı cins üzerinde zaten çok etkili olması ve kadın ilişkilerinde hayatı boyunca sorun yaşamaması kendine olan güveninin gelişmesine ve bu nedenle de aslan kadınının isteklerini kapris olarak nitelendirmesine neden olabilir. Koç burcunun en temel özelliklerine ters düşen bu durum, büyük bir tutku ile başlayan ve çok çabuk gelişen koç erkeği aslan kadını ilişkisinin heyecanını kaybetmesine sebep olur.

Koç erkeği ile birlikte olan aslan kadınlarının da muhakkak kontrolcü tutumlarını iyi ayarlaması gerekir. Dozu kaçırılan kontrol isteği koç erkeğinin üzerinde baskı oluşmasını sağlar ki, bu da koç erkeklerinin bir ilişkiden istediği en son şeydir. “İdare etme” kavramının çok önemli olduğu koç erkeği aslan kadını ilişkilerinde koç erkeklerinin de birlikte olduğu kadının kontrolcü tutumunun altında sevgi ve şefkat olduğunu unutmaması gerekir. Aslan kadınının olayları ve insan davranışlarını kontrol etmesi ve durumları kendi fikirleri doğrultusunda şekillendirmek istemesi, aslında doğasında olan bir durumdur ve bu nedenle de koç erkeğinin bu tutuma karşı anlayış geliştirmesi lazımdır.

Birbirlerini tanıyarak yapılarını tam olarak kavrayamayan koç ve aslan burçları, uzun süreli ilişkileri sürdürmekte ciddi manada zorlanır. Koç erkeğinin özgür yapısını aşırı derecede kıskanan ve bu nedenle de kontrolünü bırakmak istemeyen aslan kadınları, aslında bu şekilde davranarak birlikte oldukları erkeği kendilerinden daha da çok uzaklaştırır. Yapısı gereği eğlenceyi ve heyecanı seven koç erkeklerinin isteklerine karşılık vermek ya da en azından karşılık vermeye çalışmak, aslan kadınının ilişkinin kaderini belirlemesini sağlayacaktır.