Kaş ve kirpikler nasıl uzatılır?

Birçok kadının ortak sorunu olan kaş ve kirpik eksikliğini doğal yollarla yenmek hiç de zor değil. Günümüzün büyük şehirlerindeki gün boyu maruz kalınan kirli hava hem kaşlarda hem de kirpiklerde olumsuz etkiler oluşmasına sebep olmaktadır. İnsan yüzünün temel unsurlarından birisi olan bakışları destekleyen en önemli unsurlar kaş ve kirpiklerdir. Daha dolgun ve koyu kaşlar hem gözlerin rengini daha belirgin hale getirir hem de bakışlara daha derin bir anlam katar.

Kaşları seyrek olan kadınların birçoğu kaşlarını kalem kullanarak kalın göstermeye çalışır. Kirpikler içinse kullanılan en bilindik yöntem maskara kullanmak ya da takma kirpik takmaktır. Oysa doğal bitki yağları kullanılarak kaşlarınızın ve kirpiklerin hem daha koyu hem de daha dolgun olmasını sağlayabilirsiniz. Kaşlarınızı dolgunlaştırmak için; gece yatmadan önce iyice temizleyip nemlendirdiğiniz cildinize bir kulak çubuğu yardımıyla badem yağı sürün. 10 dakika kadar bekledikten sonra uyuyun. Sabaha kadar cildinize etki edecek olan badem yağı, içerdiği doğal maddeler sayesinde kaş köklerinizi besleyerek yeni kaş üretimini tetikleyecektir. Bir ay boyunca her gece badem yağını uyguladıktan sonra kaşlarınızın koyulaştığını ve kıl köklerinizden yeni kaşlar çıktığını fark edeceksiniz.

Kirpiklerinizin daha fazla uzaması ve dolgunlaşması için Hint Yağı sürebilirsiniz. Birçok aktarda bulabileceğiniz Hint Yağı katı olarak satılmaktadır. Birkaç saniye ateşe tutarak yumuşatacağınız Hint yağını bir kulak çubuğu ya da daha önce kullanıp bitirdiğiniz bir maskara yardımıyla kirpiklerinize dikkatlice sürün.  Dikkat etmeniz gereken nokta; Hint Yağının gözlerinizi yakmaması için sürerken fazla kaçırmamanızdır. Eğer tüm dikkatinize rağmen yine de gözüne kaçar ve yanma yaparsa, bol su ile iyice durulayın.  Bir ay içinde yeni kirpikler çıkmaya başlayacak ve mevcut olan kirpikleriniz daha da uzamaya başlayacaktır. Böylece her gün takma kirpik kullanmaktan, kaşarınızı daha dolgun göstermek için kozmetik ürünleri ile uğraşmadan hayallerini kurduğunuz kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz.