Karbon Peeling (Spectra Peeling)

Son birkaç yıl içerisinde adından yaygın bir şekilde söz ettirmeye başlayan Spectra Peeling, ülkemizde daha çok “Karbon Peeling” adıyla tanınmıştır. Karbon Peeling birçok farklı cilt problemine hızlı, etkili, ağrısız ve tamamen yan etkisiz olarak çözüm sunduğundan başta ABD olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yoğun talep görmüş ve her yaştan insanın cilt sorunlarından kurtulmasını sağlamıştır. Cildin çok daha canlı, parlak ve genç görünen bir form kazanmasını sağlayan Karbon Peeling, sivilcelerle başı dertte olanlardan akne lekesi problemi yaşayanlara kadar son derece geniş bir kitlenin farklı cilt sorunlarına çözüm getiriyor. Tüm bunların ötesinde kalıcı dövmesini sildirmek isteyen ancak lazer uygulamalarının gerek yüksek maliyetinden gerekse de acı veren seanslarından çekinenler de Karbon Peeling sayesinde dövmelerini tamamen sildirebiliyor.

Cilt bakımı ve cilt problemleri için ayrı ayrı uygulamalara yönelmektense tek bir uygulama ile birçok farklı soruna çözüm getiren Karbon Peeling, gelişen teknoloji sayesinde çok daha kısa süre içinde göz alıcı bir cilde sahip olunmasını sağlıyor. Bu uygulama için herhangi bir üst ya da alt yaş sınırı bulunmadığından her yaştan insanın rahatlıkla Karbon Peeling ile daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilir. Bir seansı yaklaşık olarak 30-40 dakika süren Karbon Peeling uygulamasının bilinen hiçbir yan etkisi de bulunmuyor. Cilt tipine, kalıtımsal özelliklere ve cilt problemlerinin yapısına göre yaklaşık olarak 10 seans yapılan Karbon Peeling uygulaması ile cildinizin dışarıdan fark edilir derecede gençleşmesini sağlayabilirsiniz.

Karbon Peeling uygulamasının dünya çapında bu kadar yoğun talep görmesi ve cilt bakımında son trend haline gelmesinin en büyük nedenlerinden biri de, yaklaşık olarak yarım saat süren seansın ardından kişinin hemen günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilmesidir. Kişi Karbon Peeling uygulaması esnasında herhangi bir acı hissetmediği gibi uygulama sonrasında vücudunda herhangi bir bölgesinde ağrı sorunu da yaşamıyor. Klasik anlamda cilt bakım ve leke giderme yöntemlerine benzerlik gösteren Karbon Peeling işlemi, temel olarak cildin üst tabakasını soyarak altta yeni cilt oluşmasını sağlamaktadır.

Üst cilt tabakasının soyularak alt tabakadan taze hücrelerin çok daha genç görünen bir cilt oluşturmasını sağlayan Karbon Peeling işlemi, Kolejen tabakasının canlanmasını ve böylece cildin kısa süre içerisinde kendini yenilemesini sağlıyor. Karbon Peeling klasik yöntemlere bu açıdan bir takım benzerlikler gösterse de, bu uygulama diğer işlemlerle kıyaslandığında çok daha kolay, hızlı ve tamamen ağrısız olarak gerçekleştiriliyor. Enjeksiyonsuz olarak yapılan Karbon Peeling işleminin bir diğer avantajı da elde edilen sonucun kalıcı olmasıdır.