Kaliteli forumlar hangileri?

Arkadaşlar sizlere kendimin de aktif olarak kullandığı bazı forum bilgilerini vereceğim. Bir forum için gerekli olan kaliteli ve güvenilir olması. Forum yöneticilerinin üyelerin sorularına cevaplar vermesi , forum içerisinde ki kötü niyetli kişilerin takip edilip, forumdan atılmasının sağlanması. Aşağıda vereceğim forumların yukarıda saydığım bazı temel forum-tanitimözellikler bakımından iyi olduğunu söylemek isterim. Yine de dört dörtlük değil ama sadece sahtekarların kullandığı bazı forumlardan kat be kat iyidirler.

Forum İyi Net

37 binin üzerinde kayıtlı üyesi var. Webmasterların buluştuğu bir forum. Google Adsense veya Adwords hakkında paylaşımların yapıldığı soruların cevaplandığı yer. Daha farklı konularda var. WordPress ve Joomla hakkında merak ettiğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz. Ayrıca makale, e-book gibi ticari işleri de yapabilirsiniz.

Forumtr

4 milyonun üzerinde üyenin bulunduğu forum güncel konulara dair açıklamaların yapıldığı bir yer. Eğitim ve öğretim hakkında merak ettiklerinizi bulabileceğiniz, sorularınıza cevap alacağınız kaliteli bir forum. Aynı zamanda Sağlıkla ilgili zayıflama, güzellik bilgilerini de bulabileceğiniz bir forum.

Wmaracı

19 binin üzerinde üyesi bulunan forum, webmasterlar için uygun. Aslında Forum iyi net paralelinde kurulmuş. Ama bu forumda SEO analizleri gibi imkanları da değerlendirebilirsiniz. Siteniz alakalı problem veya site kurma ile alakalı fikir, öneri gibi sorularınızı paylaşarak, forum üyeleriyle fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Donanım Haber Forum

1 milyonun üzerinde üyesi bulunan forum, bir çok konuyu içerisinde barındırıyor. Genelde teknoloji meraklılarının bulunduğu bir mekan. Webmasterlar için de uygun sayılacak bir  mekan olsa da, Wmaracı veya Forum iyi net kadar uygun değil.

CHIP Online Forum

260 binin üzerinde üyesi bulunan forum, CHIP.com.tr’nin bir girişimi. Bu nedenle kalitesi konusunda emin olabilirsiniz. Alışverişe ve günce konulara dair –müzik, sinema, kitap- her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca teknoloji meraklılarının da rahatlıkla tercih edebileceği bir forum.

R10NET

Google Fan Webmaster 1 miyonun üzerinde üyeye sahip. Çok kaliteli bir forum ve webmasterların kesinlikle kullanması gereken bir buluşma adresi. Google hizmetlerine dair her şeyi burada bulmak mümkün. Elektronik ticarete dair paylaşımlarda da bulunabilirsiniz.

E-ticaret Forumu

E-ticaretin giderek popüler olması, bilgi edinmek açısından bu şekilde bir forumu gerekli kıldı. Yeni olan forumun 5 binin üzerinde aktif üyesi var. İçerisinde akıllı e-ticaret hizmetleri ile alakalı her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca e-ticaret konusunda aklınıza takılan her tür soruyu, burada bir cevap olarak bulabilirsiniz.

Webmaster TC

Yeni olan forumun 7 binin üzerinde aktif üyesi var. Forum iyi net, wmaracı paralelinde kurulan bir forum. Webmasterların burada da kendilerine yarayacak paylaşımlar bulmaları mümkün. SEO ile alakalı güzel paylaşımlar var.