İstediğin mekanı hemen nasıl bulabilirsin?

Kendi tarzına ve damak zevkine göre gitmek istediğin bir restoran olabilir. Ama istanbulda istediği özeliklere göre uygun bir restoran bulmak zor. Mesela multinet geçen bir restoranda gitmek isteyip, firmandan almış olduğun krediyi değerlendirmek isteyebilirsin. boğaz-manzarasıAma  bulunduğun konumda böyle bir mekanın nerede olduğunu bilmen zor. Bunun için yoldakilerden yardım istesen ve desen ki “ Abicim, mutlinet geçen restoran burada var mı?” bu sorudan sonra adamın sana muhtemelen sorusu “multinet nedir kardeş?” olabilir. Belki mutinetin ne demek olduğunu karşıdaki biliyordur ama, o şekilde bir restoranın nerede olduğunu bilmiyor olabilir. Bu nedenle dılardakilere istediğin özeliklere sahip bir restoran tarifi sorman anlamsız.

Ne yapmalı peki?

Yapman gereken interneti kullanmak. Hemen aklına Google amca geldi sanırım. Soracaksın ona, oda sana en iyi mekanları gösterecek. Tabi ki olaylar bu şekilde gerçekleşmez. Google arama mortuna istediğiniz mekanın özelliklerini yazdığınızda verimli bir cevap alamazısınız. İnternetin bir çok faydası var ama, bilgi kirliliğine neden olduğundan bazı yanlarının anlamsız olduğunu söylemen gerekir. Bu anlamda sizlere bir adres tavsiye edeceğim. Bu adres sayesinde istediğiniz özelliklerde bir mekana gidebilirsiniz. Örneğin digiturlu olan bir restorana gitmek isteyebilirsiniz. Şayet o gün maç olabilir ama aynı zamanda da yemeğe çıkarmak durumunda olduğunuz birileri de olabilir. Bu durumda, yapmanız gereken digiturklu bir restoran bulmak. Bunun için hemen restoranara.com sitesini ziyaret edin. Çevrenizde en yakı digiturku olan mekanı bulabilirsiniz.

Bunun gibi istediğiniz birçok özelikte mekanın aramsını yapabileceğiniz sistem, sizlere mükemmel bir imkan sunuyor. Hatta nereye gideceğinizi karar veremediyseniz, sistemde bulunan restoranlardan yer beğenebilirsiniz. Aramayı filtreleyerek, sadece çevrenizdeki mekanları inceleyebilirsiniz. Her şeyin bir kolayı ve yolu var artık.