İnternetten zengin olmak

Birçok kimsenin duyduğu zaman inanamadığı bir şey internetten zengin olmak… Ama bu tip kişilerin sadece interneti sosyal medya araçlarından veya haber okumaktan ibaret sanan kişiler olduğu açık. Halbuki yeni iş fırsatları internetle beraber giderek yayılıyor. Neler bunlar peki? Öncelikle elektronik ticaret meydana çıkarak, klasik ticareti daha kolay bir hala getiriyor. Dijital pazarlama  yani internetten ürün satmak isteyen kişilere danışmanlık yapan bir alan ortaya çıkıyor.322164-3-4-34433

Birçok iş kolu ortaya çıkıyor diyebiliriz. Bunların ortak noktası, daha az maliyetli işler olmaları. Ama bilgiye ve müşterinin memnuniyetini kazanmaya yönelik çalışmaları ifade ediyorlar. Müşterilerin artık internet sayesinde daha ucuz ve daha iyi ürünü bulmaları kolaylaştı. Bu da müşterileri elinde tutma becerisinin iyice zorlaştığı anlamına geliyor. Sıfırdan internet üzerinde iş yapmak isteyen birisi öncelikle ne yapmak istediğine karar vermeli. Danışmanlık hizmeti mi, yoksa daha farklı bir iş mi? ürün satmak gibi, blok üzerinde tanıtım yapmak, reklam verip para kazanmak gibi… İnternetle alakalı kariyeriniz hayat planınızın neresinde duracak? Bunun cevabını uzun süreli bir internet kariyerinizin olup, olmayacağını belirler.

Eğer sadece bir dönemlik para kazanayım diyorsanız, internetten para kazanma işiniz sınırlı ve ebter kalır. Yani internet üzerinden zengin olamazsınız. Ama gerçekçi bir plan üzerinde internet kariyerinizi şekillendirirseniz, o zaman zengin olmanın kapısını aralamış olursunuz.

Ne gerekiyor?

İnternetten iş yapmak için sadece bilgi gerekiyor. Bilmeden hiçbir iş başarı sağlamaz ama internet işinde bu daha da öne çıkıyor. Bilmekle yetse iyi ama uygulamak ve sonuçlarını her zaman olumluya dönüştürmek için takip ve çalışma yapılması gerekiyor. Bunlarda sabır ve iyi bir azim gerektiren işler. Gün boyunca çalışılması gereken işler olabilir. Belli bir seviyeye gelene kadar çok sıkı çalışılması başarı için şarttır zaten.