İnternet reklamcılığını neden kullanmalıyız?

Geçenlerde dijital ajans yetkililerinden birisinin “Elektronik ticaret yapmak isteyen bir kişinin başarılı olması için internet reklamlarını, özellikle Adwords reklamlarını kullanması gerekiyor” dedi. İnsanın aklına hadi canım, sen dijital pazarlama ajansının bir yetkilisi olarak bu şekilde konuşuyorsun diyesi geliyor ama iş gerçekten bu şekilde. Eğer google-adwordsinternetten iş yapmayı düşünüyorsanız, reklam bütçelerinize ayrı bir ehemmiyet vermek durumundasınız. Rakipleriniz internet reklamlarını kullanarak iyi sonuçlar alırken sizler arama sonuçlarında üst sıralarda çıkarak satış yapma planı üzerinde daha fazla zaman kaybetmemelisiniz.

Neden internet reklamcılığı?

Hedef kitleye ulaşmanın en iyi yolunun her yerde reklam olduğu sanılır. Bu doğru olsa da, internet reklamcılığı için düşünüldüğü zaman daha doğru oluyor. Çünkü müşterilerinizin ne istediğini, isteklerine nasıl ve ne şekilde ulaşmaya çalıştıklarını, nerede olduklarını internet üzerinden tespit etmek daha kolay. Bu tespitlerden sonra reklam optimizasyonu ile, reklam bütçelerini daha akıllıca yönetmek imkanlı hale geliyor. Ancak tv reklamlarında veya radyo reklamlarında, bunun sağlanması imkansız.

Sadece bu değil tabi, biranda müşterilerinize hızlı bir şekilde ulaşırken aynı zamanda daha fazla müşteriye ulaşma imkanınız oluyor. Geri döşümler artıyor. Dolayısıyla reklam bütçelerinizin size getirdiği kazanç artıyor.

İnternet reklamcılığı akla geldiğinde adwords sistemi önemli bir yer ediniyor kendisine. Google firmasının hizmeti olan Adwords sayesinde, müşterilerinizin, hedef kitlenizin internetten nasıl araştırma yaptıklarını öğrenerek, onlara ulaşmanın kısa yolunu kullanıyorsunuz. Bu sayede, bilinirliliğinizi ve hizmetinizin avantajlarını hemen hedef kitleye sunabiliyorsunuz.

Bunların yanında Facebook reklamlarını da önemsemeniz gerekir. Twitter, Facebook’tan sonra dikkate alınması gereken diğer bir reklam kaynağı. Tabi en iyi mecranın hangisi olduğunu kendiniz çalışmalarınızla belirleyeceksiniz. Dediğimiz gibi internetten iş yapmak demek, yatırım ve internet teknolojilerini iyi bir şekilde kullanmak anlamına geliyor.