İkizler ve yengeç aşk uyumu

İkizler burcunun savunmacı bir karaktere sahip olması, genellikle ikizler ile yengeç burcu arasında gelişen ilişkilerin ilerleyen dönemlerinde yengecin yıpranmasına neden olur. Birlikte olduğu insana zarar gelmemesi için savunmacı bir tavır takınan ikizlerin aslında kötü bir niyeti olmasa dahi, bu tavırları sebebiyle yengeç burcunun sıkılmasına ve çok önem verdiği “özgürlüğünü” kaybettiğine dair düşüncelere kapılmasına sebep olabilir. Sert mizaca sahip olan ikizlerin yengeç ile beraberliklerinde muhakkak naif ve sakin bir tutum takınması gerekir. Sert tavırlarla yengeci kontrol altına alabileceğini düşünen tüm ikizler, bu tür hareketle yalnızca ilişkinin süresini kısalttığını bilmelidir. Sadık bir sevgili özlemi çeken ikizlerin bu savunmacı tavrın dozu iyi ayarlandığında, bu durum yengeç burcunun hoşuna gidebilir.

Sevdiği için tereddütsüz fedakarlık yapan ikizlerin kritik zamanlarda sergilediği tavır, çoğu yengeç burcunun birlikte olduğu ikizlere olan hayranlığının artmasına neden olur. İkizler kadınları “anaç” bir tavra sahip olduğundan yengeç erkekleri tarafından evlenilecek ve mutlu bir yuva kurulacak kadın olarak görülür. Ancak bu aşamada ilişkinin ilerleyen günlerinde bu anaç tavrını sürdüren ikizler kadınları, birlikte olduğu yengeç erkeğinin ilgisini kaybedebilir. Çünkü yengeç erkekleri bir müddet sonra birlikte olduğu kadını bir sevgili olarak değil, sergilediği korumacı ve anaç tavır sebebiyle bir “anne” olarak görebilir. Bu nedenle ikizler kadınlarının takındığı anaç tavra dikkat etmesi ve bunu da belirli bir dozda tutması gerekir. Aksi halde yengeç erkeğinin heyecanı kısa süre içinde sönecek ve ilişki çıkmaz bir sokağa girecektir.

İkizler burcu bazen birlikte olduğu yengecin sevecen ve temiz duygularını kötüye kullanmayı düşünebilir. Yengeçlerin birlikte olduğu insana bağlı olması ve aşırı bir güven duyması, ikizler burcunun fark etmeden yeni maceralara atılabileceğine dair bir fikre kapılmasına sebep olabilir. Birlikte olduğu yengece fark ettirmeden küçük kaçamaklar yapabileceğini düşünen ikizler, birlikte olduğu kişiyi tabiri caizse “çantada keklik” olarak görebilir. Ancak bu tür düşüncelere kapılan tüm ikizlerin bilmesi gereken, yengeç burçlarının yüksek bir duygusal zekaya sahip olduğu ve bu durumu hissetmeleri halinde olayın eşelemekten asla vazgeçmeyeceğidir. Gerçekleri öğrenmek için her tür yola başvurabilen yengeçlerin aldatıldığını öğrenmesi ise, ikizler burcu için tehlike çanlarının çalması anlamına gelir.

Sosyal hayatta popüler olan yengeçler, ikizler burcunun daha çok ilgi duyduğu karakterlerdir. Dışa dönük yengeçlerin sosyal yaşamı ikizlere cazip görünür ve sert görünümlerinin altındaki duygusal insan bu durumdan etkilenir. İkizler ile yengeç beraberliklerinde uyum, büyük çoğunlukla iki burcunda yüksek yaşam enerjisine sahip olmasından kaynaklanır. İkizler ile yengeç beraberliklerinde çiftler birçok aktiviteye severek katılır ve gün boyunca yüksek enerjileri ile birbirlerini neşelendirir.

Rahnansaika