İkizler ve aslan uyumu

Deyim yerindeyse ikizler burcunu bir mıknatıs gibi çeken aslanlar, gerek düşünce yapısıyla gerekse de davranış biçimiyle ikizler burcu için ideal birlikteliğin adresidir. Hayatın birçok alanında fikir uyumunu yakalayan ikizler ve aslan burçları birbirini anlayan ve karşı tarafın isteklerine göre hareket edebilen bir çift olurlar. İkizler burcunun eğlenceli vakit geçirmek için seçebileceği en uygun burç olan aslan, beraber olduğu ikizlerin hayatına renk katacaktır. İkizler burcunun düşünce ve davranışlar konusunda anlaşabildiği bir aslan bulması halinde bu ilişkinin kıymetini bilmesi ve uzun ömürlü bir birliktelik kafasındaki tüm soru işaretlerinden kurtularak tereddütsüz güvenmesi gerekir.

Birbiriyle aynı kafaya sahip ikizler ve aslan burçlarının birbirinden ayrılması gerçekten çok zordur. Birbirinin suyuna giden ve böylece yüksek seviyeli bir empati kuran ikizler ile aslan burçları, uzun yıllar boyunca mutlu ve saygılı bir yaşamı paylaşabilir. Yaratıcı kimlikleri sayesinde hayata farklı açılardan bakabilen ve böylece ilişkiyi canlı tutan ikizler, aslan burcunun saygısını kazanacaktır. İkizler burçlarının birlikte olduğu aslan ile birlikte verimli bir çalışma temposuna girmesi dahi düşünülebilir. Zira bu kadar uyumlu ve yaratıcı bir çiftin ticari yaşamı da paylaşması kısa süre içinde başarı merdivenlerinin ikişer ikişer çıkılmasını sağlayacaktır.

Büyük aşkların çifti olarak isimlendirilen ikizler ve aslan burçları, uzun süre boyunca ilk günkü heyecanın korunduğu bir beraberliğe yelken açabilir. Aslan burcunun ikizlerden bu kadar çok etkilenmesinin bir diğer nedeni de, ikizlerin hayata dair esprili bir bakış açısı olmasıdır. Sosyal hayatında oldukça ciddi görünen bir ikizler burcu özel hayatında şaşırtıcı derecede komik olabilir ve bu durum da aslan burcunun ciddi anlamda hoşlanmasını sağlar. Çoğu ikizler burcu aslında çok komik olmasına rağmen bu özelliğini kendine saklar ve toplum içinde bu yönlerini göstermez. Aslan birlikteliklerinde ikizler burcunun kendine güveni arttığından komik yönünü daha çok sergilemeye ve diğer insanlarla paylaşmaya başlar. Çünkü birlikte olduğu aslanın esprili yapısından çok hoşlanması, ikizlerin de bu yönünü daha sık ortaya çıkarmasına neden olur.

İkizler burcuna göre daha dengeli ve sakin bir yapıya sahip olan aslan burçları, hayata daha sıkı tutunan ve istediğini koparan bir karakterdir. Düşündüklerini söylemekten asla çekinmeyen aslan burcunun bu dobra hali ikizler burcunun hoşuna gider ve birlikte olduğu aslana karşı duyduğu saygının daha da artmasına neden olur. Aslan burcunun çevresindeki insanları etkilemesi ve sosyal yaşamında dikkat çeken bir kişilik olması, ikizler burcunun da bu durumdan etkilenmesine neden olur. İkizler ve aslan burcu birlikteliklerinde ayrılığa neden olan temel unsur ise kıskançlık krizleridir…

Rahnansaika