İkizler ile başak burcunun uyumu

Başak burcunun ilgisini çekme konusunda oldukça şanslı olan ikizler, tanıştığı andan itibaren başak burcu üzerinde son derece derin bir etki bırakabilir. Çoğu zaman ikizler burcunun cazibesine kapılan başaklar kendini hiç de beklemedikleri bir anda tutku dolu bir ilişkinin ortasında bulur. Mantığını kullanma konusunda son derece etkin bir burç olan ikizlerin hayata bakışından etkilenen başaklar için dış görünüşten öte, karşısındaki insanın zekası ve olayları yorumlama biçimi önemlidir. Bu nedenle hayata rasyonel bir bakış açısıyla yaklaşan ikizlerden çok kolay etkilenen başak burçları, çok kısa bir süre zarfında aşkın ateşini hissedebilir.

Başak burçları özellikle geleceğe dair kapsamlı planları olan ve bu hedef doğrultusunda kararlı adımlarla ilerleyen ikizlerin hayata dair sağlam duruşundan ciddi manada etkilenir. Madalyonun diğer yüzüne bakıldığındaysa her zaman dürüstlükten yana olan başakların sosyal hayattaki davranışları, ikizler burcunun etki alanına girmesinin en büyük nedenidir. Doğruları söylemekten asla çekinmeyen ve doğruyu söyleme konusunda menfaatlerini düşünmeyen başak burçlarının bu tutumu ikizler burcunun da başaklardan etkilenmesini sağlar. İlk zamanlarda doğrudan tutkulu bir aşka yelken açmasalar dahi çok yakın arkadaş olan ikizler ile başak burçları, ilerleyen zamanlarda birbirini daha yakından tanıdıkça bazı duygusal hislere kapılabilir.

İkizler burçlarının başaklardan hoşlanması için bazen belirli bir süre geçmesi gerekebilir. Bazı ikizlerin özel hayatında da rasyonel bir düşünce yapısına sahip olması, aşk hayatında da güvenebileceği bireyleri aramasına neden olabilir. Bu nedenle başakların aksine ikizler ilk günlerde biraz mesafeli olsa da, dobra konuşan başakların kararlı ve dürüst yapısından etkilenerek ilerleyen zamanlarda bir ilişkiye yelken açabilir. Mantığın her zaman ön planda olduğu bir burç olduğu için ikizlerin birlikte olduğu başakta da her zaman rasyonellik araması normaldir. Bazen bu akılcı yaklaşım başak burcunu rahatsız edebilir ve zaten dobra olan başaklar bu durumu doğrudan birlikte olduğu ikizlere söyleyebilir. Ancak bu aşamada tüm başakların kurduğu cümleleri iyi düşünmesi ve istemeden dahi olsa ikizleri incitmemesi gerekir. Başak burcunun söylediklerinin tamamı doğru dahi olsa acele ile seçilen cümlelerin yanlış kullanılması ikizlerde iyileşmesi güç yarara sebep olabilir.

Eleştirilere pek de açık olmayan ikizlerin doğruları söylemek konusunda tereddüt etmeyen bir burçla yani başakla birlikte olması güç gibi görünse de, aslında hayal gücü çok geniş olan ancak sosyal hayatında ciddi bir kişilik takınan ikizler bu durumdan oldukça memnun olabilir. Başakların yalnızca eleştirilerinde belirli bir ölçüyü aşmamaya dikkat etmesi önemlidir. Başak burçları bu konuda biraz özveri gösterirse uzun süreli ve karşılıklı sevginin hakim olduğu bir birliktelik yaşanabilir.

Rahnansaika