Hızlı bronzlaşma yöntemleri

bronzlaşma yöntemleriKalıtsal olarak deri kanseri riski taşıyan ya da taşımayan fark etmeden bronzlaşmak her insan için aslında yarardan çok zarara neden olabilme potansiyeline sahip olan, biraz tehlikeli bir güzelleşme uğraşıdır. Şüphesiz en baştan söylenmesinden yarar var ki, güneş ışınları ile doğal yollardan yahut solaryum cihazları ile bronzlaşan her insanın illa da çeşitli sağlık sorunları yaşayacağını söylemek mümkün değildir. Cilt yüzeyinde bir takım değişimler meydana gelmesine neden olan bronzlaşma sonucunda daha koyu bir cilt tonuna sahip olmak modern dünyada bir güzellik kriteri olarak algılansa da, özellikle bilinçsiz bir şekilde bronzlaşmaya çalışmak çok tehlikeli sonuçların gündeme gelmesine neden olabilir. Bronzlaşmanın herkes için zararlı olmasından öte ciddi sağlık sorunlarına “neden olabilme potansiyeline” sahip olduğunun anlaşılması ve özellikle genetik olarak cilt kanseri riski taşıyan kişilerin kulaktan dolma bilgilerle hızlı bronzlaşma yöntemleri uygulaması, bu potansiyelin açığa çıkmasına neden olabilir.

Zaten cilde zarar vererek başta cilt kanseri olmak üzere ciddi sağlık sorunlarına neden olma ihtimali bulunan bir eylemin bir de daha da zararlı hale getirmeye çalışmak, kuşkusuz pek de akıl karı değildir. Kola ya da şekerli karışımlar sürerek daha hızlı bir şekilde bronzlaşma sağlamak isteyen herkesin ciddi bir tehlike aldığını bilmesi gerekir. Bu riske girmeye değer olduğunu düşünen ve modern toplumda bir güzellik algısı haline gelen bronzlaşmayı sağlığına tercih edenler, kozmetik sektöründeki hemen her markanın satışa sunduğu bronzlaşma kremlerini kullanabilir. Bu tür yapay bronzlaşma imkanı sunan krem ve sprey ürünleri kullanmak, kulaktan dolma bilgiler ile yaz aylarında güneşin tam tepede olduğu zamanlarda cilde çeşitli maddeler sürerek güneşlenmekten daha iyidir.

Güneş ışınlarının yaz aylarında yeterince zararlı olması yetmiyormuş gibi bir de bu zararın katlanarak artmasına sebep olacak yanlış uygulamalar yerine kozmetik sektörünün sunduğu yapay bronzlaşma imkanı sunan ürünleri kullanmak daha sağlıklı bir tercih olabilir. Uzmanların tavsiye ettiği şekilde güneşin tam tepede olmadığı saatlerde çok kısa periyotlar ile güneşlenmek dahi yeterince bronzlaşmak için yeterli olacaktır…