Girişimcilerin kendi yoluna bakması gerekiyor!

Eğer hayatınızı işleyen sistemin çarklarına monte etmiş bir şekilde yaşamaya kendinizi adadıysanız, güzel bir işe beli sahip olabilirsiniz ama, size artı sağlayacak bir hayatın tam olarak temin edilmesi konusunda zayıf kalabilirsiniz. Çünkü deneyimleriniz ve tecrübeleriniz çerçevesinde iş kariyerinizde terfi almış olsanız da, işleyen sistemin girisimciçarklarına takılı kalmış olmanız, sürekli harcama ve lüks hayat sürmeye çalışma isteğiniz yüzünde iki yakanız bir araya gelmeyebilir. Buda sürekli birilerinin altında çalışmak durumunda kalmanıza sebep olur. Yoksa edindiğiniz mortgage gibi kredi borçlarını ödeyebilecek bir yol bulamazsınız.

Üniversite mezunları içinde durum aynı. Alternatif üretemeyen birçok kişi önlerinde sadece KPSS imtihanı ve memurluğu görürler. Çünkü sistemin kendilerine sunduklarıyla yaşamayı her zaman hedef edilmişler. Bu gibi durumlar kendinizi geliştirmek için gerekli olan zamanı ortaya çıkaramamanıza sebep olur. Kendi hayatınızın gelişmesini sağlamak için yapmanız gereken, bu işleyişin farkında olarak işleyişinizi değiştirmeniz ve monotonluğu bir kenara koymanız.

Önce kendinize yatırım yapın

Parayı nereye harcayacağınız çok önemli. Eğer ilk kazandığınız parayla, gider iPhone 6 Plus alırsanız, tüketim kültürünün ipine takılmış olursunuz. Halbuki söz konusu telefonun sizin hayatınıza katacağı faydalar çok fazla değildir. Kendi eğitiminiz için bu parayı harcayarak, daha iyi şeyler yapmak ve üreterek için eğitim programlarına katılabilirsiniz. Bu yatırım sizin kendinizi geliştirmenize ve kalitenizi arttırmanıza sebep olur.

Çalışma temponuzu değiştirin. Spor yapın ve ufuk dünyanızı açacak kitaplar okumaya başlayın. Belki edebiyatla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Yeni ve kendinizi geliştireceğiniz alışkanlıklar üretin. Zihin açıcı egzersizler yapın. Haftanın bir gününü sadece kendinize ayırın.