Girişimciler nasıl iş bağlar?

Herkes bir işletme sahibi olmayı ister. Ticaret yaparak, hizmet vererek kendi işini yapmak ve üretmek ister. Ancak bu hayalin duraklamasına sebep olan bazı durumlar söz konusu olur. Bunların başında nasıl iş satacağım? Müşteri nasıl ve nereden kazanacağım? gibi d996caa9f7b25c2sorular yer alır. Her şey biranda kararır ve heyecanınız, aşkınız bir anda sönmeye başlar. Bu durum sizlere başkalarının altında çalışmaya iter. Hayallerinizi her zaman ertelersiniz.

Ama girişimciler bunu aşarak işletme kurma gücüne ve ruhuna sahip olurlar. Bu bakımdan kendilerinin nasıl müşteri kazandıklarına dair bazı tüyoları sizlere vermek istiyorum. Bunlara dikkat eder ve kendi yorumunuzla hayatınızın bir parçası haline getirirseniz, emin olun sizde sağlam müşteriler kazanabilirsiniz.

Seçici olun

Müşteri bulduk da bir müşteri mi seçelim demeyin. Eğer size gelen iki müşteriden hangisinin firmanız için daha önemli olduğunu fark edemezseniz, çok iş kaybedersiniz. Çünkü bazı müşteriler hizmetinizden çok büyük işler beklerler. Her sorunu sizden bilirler. Başarısızlıklarını sizden aldıkları hizmete yüklerler. Buda olumsuz yorum ve bildirim almanıza sebep olur. Motivasyonuz düşmeye başlar.

İlişkiye odaklanın

Firmanızın iş bölümü konusunda ne kadar profesyonel olduğunu müşterilerinize benimsetmek durumundasınız. Bu durum arkada birbirini destekleye iyi bir ekibin olduğu kanısını müşterilerde meydana getirir. Bundan yararlanmanızı öneririm.

Teknolojik olun

Eğer otomatik yapılacak olan işleri manüel olarak yapmaya çalışıyorsanız, iş sürecinizde aksamalar ve yanlışlıklar meydana gelebilir. Bunları yaşamamak adına yapmanız gereken, teknolojiye odaklanmak. Google sunmuş olduğu online araçları kullanmak, email marketing çalışmaları yapmak gibi.

Samimi olmalısınız

Müşterilerinizi iyi dinleyin. Neye ihtiyaçları oldukları noktasını anladıktan sonra, onları mutlu edecek açıklamalar yapın. Bildiğinizi ve konuya vakıf olduğunuzu gösterin. Tavsiyelerde bulunun. Güven ortamı yaratın.