Gençliği yok eden Bonzai

Maalesef giderek yaygınlaşan uyuşturucunun ucuzu olarak ifade edilen ama en az uyuşturucu kadar  hızlı ölüm saçan ve kusan bonzai, normalde bir ağacın ismi ancak, içerisine katılan kimyasal maddeler sebebiyle büyük bir ölümcül tuzak haline getiriliyor. Allah’ın yarattığını kul ölümlerine sebep olacak bir silah olarak kullananların tezinden Allah belalarını versin. Bu bonzai hem ucuz hem de okullarda, liselerde dağıtımları hızla artıyor. Gençlerde bilinç olmadığı için en ufak bir arkadaş hatrını kıramıyorlar ve kendilerini bonzai felaketinin içerisinde çeken arkadaşlarına eyvallah diyebiliyorlar.kanunsuz-uyusturucu-madde-tasarrufundan-iki-kisi-tutukladi-18131

Bu nasıl bir akıldır anlamadım. Bir arkadaş nasıl olurda bonzai teklif eder, sen de benim arkadaşımdır kırmayayım deyip, bonzaiyi içersin. Akıl, mantık gençlerde iflas etmiş. En yakın torbacının arkadaşınız olduğunu unutmayın. Bonzai içtiğiniz zamanda artık beyin hücreleri ölmeye başlar. Düşünemezsiniz, kalbinizde çarpmalar meydana gelir. Rahatlamak için içersin ama rahatsız olarak acı çekersin. Kafan güzel olması filan hikaye. Ölüyorsun, ölüyorken kafan nasıl güzel olabilir.

İçerisinde 400’den fazla kimyasal madde var. Kalp yetmezliğine sebep oluyor. Hemen ölüdüyor. Devamlı içen birisi 3 ay içerisinde delirir ve belki de bonzai komasına girerek ölebilir. Bugün ölümlere rastlıyoruz. Genç içerken bir yerde sızmış ve ölmüş. Sebebi kalbi dayanamamış. Bonzai vücut fonksiyonlarının normalden daha hızlı ve farklı bir şekilde çalışmasına sebep olur. Beyi kontrolünü kaybeder. Kan daha hızlı basınç yaparak, beyini iyice tahrif eder. Kalp de bundan nasibini alır. Eğer bu baskılar devam ederse kişi, yaşadığı muğlaklık nedeniyle kendisini intihara düşünmeden atabilir. Başkasına zarar verme ihtimalide var. Rüyada gibi bir halde olur. Her ne kadar hareket edebilecek bir kapasiteye sahip olmasa da, acının ve karanlığı vermiş olduğu etkiyle anlık olarak kandisini intihara sevk edebilir.